Pierwsi gracze mogą już grać w chmurze na Xbox One i Xbox Series X|S

Xbox Cloud Gaming na konsolach

Pod koniec sierpnia Microsoft oficjalnie poinformował, że pracuje nad udostępnieniem grania w chmurze na Xbox One oraz Xbox Series X|S. Oficjalny debiut usługi Xbox Cloud Gaming na konsolach ma nastąpić w okolicach tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, ale pierwsi użytkownicy już teraz mogą przetestować jej działanie na kolejnych platformach. Nie da się ukryć, że to kapitalne wieści.

Xbox Cloud Gaming na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S już dostępne dla pierwszych użytkowników

Xbox Cloud Gaming
Xbox Cloud Gaming

Losowo wybrani uczestnicy programu Xbox Insider w kanałach Alpha i Alpha Skip-Ahead mogą już testować działanie Xbox Cloud Gaming w wersji beta na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S. Obecnie nie ma możliwości zwiększenia swoich szans na dostanie się do testów, więc będąc tzw. Insiderem, trzeba liczyć na łut szczęścia. Dobra wiadomość jest jednak taka, że z czasem Amerykanie będą powiększać grono testerów, więc warto nie tracić nadziei. Osoby, którym poszczęściło się już teraz, mogą rozpocząć zabawę po przejściu do aplikacji Xbox Game Pass i wybraniu dowolnej gry oznaczonej ikonką chmury. Warto jednak mieć na uwadze, że to wciąż beta, więc należy się spodziewać błędów i niedociągnięć, o czym zresztą wspomina sam Microsoft.

Dzięki konsolowej wersji Xbox Cloud Gaming nie trzeba pobierać gier na dysk, by móc w nie grać. To z kolei pozwala oszczędzać miejsce na dysku, a także sprawdzać, czy dane produkcje nam odpowiadają bez konieczności ich uprzedniej instalacji. Ponadto granie w chmurze to świetna opcja dla posiadaczy konsol z rodziny Xbox One, bo dzięki tej usłudze będą oni mogli uruchamiać gry wydane jedynie na Xbox Series X|S.

Dyskusja na temat wpisu