Greedfall 2 zapowiedziane. Informacje o fabule, pierwsze grafiki i termin premiery

Greedfall 2

Greedfall 2 zostało oficjalnie zapowiedziane. Produkcja z 2019 roku spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem przez graczy, dlatego studio Spiders zdecydowało się opracować kontynuację. Greedfall 2 nadchodzi, a my wiemy, kiedy spodziewać się jego debiutu.

REKLAMA

Greedfall 2 oficjalnie — fabuła, grafiki, termin premiery

Greedfall 2 powstaje, a pierwsze grafiki z gry można obejrzeć powyżej. Pierwsza część serii sprzedała się w ponad 2 milionach egzemplarzy, co zmotywowało studio Spiders do rozpoczęcia prac nad kontynuacją. Greedfall 2 będzie RPG-iem skupiającym się na historii oraz podejmowanych przez graczy decyzjach. Ponownie zwiedzimy to samo uniwersum, co poprzednio, ale system walki doczeka się przebudowy — teraz będzie bardziej taktyczny.

Akcja Greedfall 2 rozpocznie się 3 lata przed wydarzeniami ukazanymi w Greedfall. Głównym bohaterem gry będzie mieszkaniec Teer Fradee, siłą zmuszony do opuszczenia swojej wyspy, by ostatecznie trafić na kontynent Gacane, z którego pochodzą koloniści. Zadaniem protagonisty będzie nic innego, jak odzyskanie wolności i „kontroli nad własnym przeznaczeniem”. Podczas zabawy przemierzymy wyniszczony wojną i plagą Malichor świat, pełen politycznych intryg różnych frakcji. Na swojej drodze napotkamy też wielu potencjalnych towarzyszy.

Przeczytaj też: PlayStation 5 z dwiema grami dostępne za 2579 zł!

Greedfall 2 ukaże się w 2024 roku, ale dokładna data premiery gry nie została ujawniona. Produkcja zadebiutuje na PC i konsolach (zapewne tylko Xbox Series X|S i PlayStation 5). Czekacie? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!