Greyhill Incident zapowiedziane! Oldschoolowi kosmici w klimatach „Z Archiwum X” powracają

Greyhill Incident

Napędzane teoriami spiskowymi historie o inwazji obcych na Ziemię odeszły już w niepamięć, ale wkrótce może to ulec zmianie. Wszystko za sprawą nowo zapowiedzianego survival-horroru Greyhill Incident, który pozwoli nam zmierzyć się z kosmitami w klasyczny dla gatunku sposób.

Greyhill Incident ze zwiastunem i przybliżonym terminem premiery

Zwiastun wersji konsolowej Greyhill Incident

Można powiedzieć, że gry survival i horror przeżywają teraz prawdziwy renesans. W całym gąszczu interesujących zapowiedzi brakowało jednak prawdziwego klasyka: ataku kosmitów na naszą planetę. Teraz zmienia się to za sprawą Greyhill Incident, którego akcja opowiada o wydarzeniach mających miejsce w latach 90. na tytułowym wzgórzu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Gra prezentuje się mrocznie i zapewnia nas o nieustannym poczuciu zagrożenia. W materiałach promocyjnych możemy zauważyć wygląd naszych kosmicznych oponentów i statki, którymi przybyli na naszą planetę. Co ciekawe, według twórców walka jest opcjonalna, a zamiast niej fabułę będziemy mogli ukończyć także poprzez skradanie się za plecami kosmitów lub też ucieczkę.

Zobacz też: Stare gry na komputer i konsole

Deweloperzy ujawnili też informacje dotyczące kwestii technicznych produkcji. Porty gry na PS4 i PS5 zostaną wydane przez Perp Games, firmę znaną z wydania wcześniej na PS5 takich gier jak Blackwind czy Chernobylite. Istnieją plany opublikowania gry również na innych konsolach, ale twórcy nie sprecyzowali, które z nich mają konkretnie na myśli. Jak na razie wiadomo, że Greyhill Incident zostanie wydane na PC w serwisie Steam, PS4 oraz PS5 w drugim kwartale 2023 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.