Kiedy gry Activision Blizzard trafią do Xbox Game Pass? Phil Spencer nie ma zbyt dobrych wieści dla graczy

Microsoft Activision Blizzard

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft dla sporej grupy graczy oznacza przede wszystkim dodanie gier od amerykańskiego wydawcy do abonamentu Xbox Game Pass. Od momentu finalizacji tego zakupu ludzie liczyli, że dodanie niektórych pozycji, to kwestia dni lub nawet godzin. Phil Spencer w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że na ten konkretny moment trzeba będzie poczekać i to jeszcze trochę czasu.

Gry Activision Blizzard nie trafią do Xbox Game Pass w 2023 roku

Spencer w oficjalnym podcaście Xbox zdradził, że na dodanie gier Activision Blizzard do Xbox Game Pass będzie trzeba poczekać do 2024 roku. Ma być to spowodowane przede wszystkim przeciągającym się procesem pomiędzy producentem Xboxów, a regulatorami niektórych państw.

Spencer podkreśla, że właśnie z tego powodu Microsoft nie mógł nawiązać z Activision Blizzard współpracy zapewniającej udostępnienie gier w abonamencie „zielonych”. Wychodzi więc na to, że będzie to sytuacja przeciwna do tej, której byliśmy świadkami w momencie przejęcia Behtesdy; wówczas gry tego wydawcy niemal od razu trafiły do Xbox Game Pass.

Biznesem zaznaczył także dość jasno, że nie ma co spodziewać się niespodzianek i nagłego dodawania np. gier Call of Duty do Game Passa. Firma woli na ten moment skupiać się na rozwoju i najpewniej będzie chciała dodać jak najwięcej gier za jednym razem.

Oficjalny podcast Xbox — rozmowa z Philem Spencerem

Szef marki Xbox zaznaczył, że jest świadom oczekiwań graczy i tego, że niektórzy mogą poczuć się zawiedzeni faktem, że gry Activision Blizzard zasilą usługę Microsoftu dopiero w 2024 roku. Chciał on jednak zachować transparentność i szczerość wobec graczy, tak aby nie musieli oni poświęcać najbliższych miesięcy na czekanie na coś, co i tak prędko nie nastąpi.

Przeczytaj też: Monitor gamingowy do 600 zł

Nie tego mogli spodziewać się gracze, jednak trzeba zauważyć, że Phil Spencer stawia sprawę jasno i chce uniknąć sporego rozczarowania, którego mogą doświadczyć gracze. Nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać no moment dodania gier Activision Blizzard do Xbox Game Pass. W międzyczasie raczej będziemy mieli w co grać, prawda?

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.