Gry Blizzarda oficjalnie wracają do Chin! Na całej sprawie zyskał także Xbox

Gry Blizzarda Chiny

Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że Blizzard ponownie zasiadł do negocjacji z chińskim gigantem wydawniczym NetEase, w celu ponownego udostępniania gier amerykanów w Państwie Środka. Już wtedy mówiło się, że oficjalne komunikaty są kwestią dni lub nawet godzin. Okazało się, że jest to jak najbardziej prawda, a dodatkowo na całej sprawie sporo zyskał także sam Microsoft.

Blizzard dogadał się z NetEase, a dodatkowym wygranym jest tutaj Xbox

Xbox Blizzard
Xbox Blizzard

Zgodnie z oficjalnymi komunikatami Blizzard (przy niemałej pomocy Microsoftu) doszedł do porozumienia z NetEase i na mocy nowej umowy gry amerykańskiego wydawcy wrócą na chiński rynek już w niedalekiej przyszłości. Obie firmy zapewniły, że nie tylko pracują nad zapewnieniem dostępu do gier chińskim graczom, ale także potwierdziły korzyści dla „trzeciej strony” całego zajścia, czyli Microsoftu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Po ciągłych dyskusjach prowadzonych w zeszłym roku zarówno Blizzard Entertainment, jak i NetEase są podekscytowane obraniem ścieżki zmierzającej do ponownego wspierania graczy w Chinach kontynentalnych i z dumą potwierdzają swoje zaangażowanie w zapewnianie wyjątkowych wrażeń z gier.

Odnowiona umowa wydawnicza obejmie gry, do których chińscy gracze mieli dostęp w ramach poprzedniej umowy: World of Warcraft, Hearthstone i inne tytuły w Warcraft, Overwatch, Diablo i StarCraft. Bazując na ponad 15-letniej współpracy, Blizzard i NetEase pilnie pracują nad planami ponownego uruchomienia, a dalsze szczegóły zostaną udostępnione w późniejszym terminie.

Odrębnie firmy Microsoft Gaming i NetEase również zawarły umowę mającą na celu zbadanie możliwości wprowadzenia nowych tytułów NetEase na konsole Xbox i inne platformy.

Oficjalny komunikat Blizzarda

W efekcie negocjacji, jakie były prowadzone, Microsoft zapewnił sobie, że gry wydawane przez NetEase trafiać będą na konsole Xbox. To już poważna deklaracja i spory sukces włodarzy „Zielonych”, którzy upiekli w tym przypadku „dwie pieczenie na jednym ogniu”.

Zapewne na efekty tej współpracy nie trzeba będzie zbyt długo czekać, zwłaszcza że wszystkie strony mogą na tym bardzo wiele zyskać. Jesteście ciekawi, jakie produkcje NetEase trafią na Xboxy w ramach tej współpracy? Może macie już swoje przewidywania? Dajcie znać w komentarzaach!

Źródło: Blizzard

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.