Sony wymaga od gier PlayStation średniej „co najmniej” 90% na Metacritic. Niebiescy chcą same hity

PlayStation Studios

Nie od dziś wiadomo, że konsole Sony słyną z gier ekskluzywnych. Zdecydowana większość premier PlayStation Studios to tytuły udane, czemu w świetle najnowszych informacji trudno się dziwić. Jak się bowiem okazuje, Sony chce tylko hity, wymagając od flagowych twórców, aby ich gry osiągały „przynajmniej” 90% na Metacritic.

Sony wymaga od gier PlayStation średniej na poziomie 90% lub większej na Metacritic

PlayStation Studios
PlayStation Studios

Sony stawia na jakość i wiadomo to nie od dziś, jednak teraz wyszła na jaw bardzo ciekawa informacja. Rafael Grassetti, były dyrektor artystyczny Santa Monica Studio wziął udział w podcaście Flow Games Podcast, w którym to zdradził, że PlayStation wymaga od swoich flagowych studiów gier ze średnią na Metacritic na poziomie „przynajmniej” 90%. Były deweloper God of Wara dodał również, że tak wygórowane oczekiwania dotyczą zespołów pokroju wspomnianego Santa Monica Studio czy Naughty Dog.

Grassetti poinformował też, że Sony nie opiera premii dla twórców na podstawie średniej na Metacriticu, a raczej na bazie indywidualnych celów sprzedażowych danej gry i tego, czy zostały osiągnięte. W podcaście okazało się jeszcze, że Japończycy nie pospieszają swoich twórców, a ci mogą bez obaw poprosić o więcej czasu, jeśli go potrzebują.

Przeczytaj też: Wszystkie kody do Wiedźmin 3

Kup PlayStation 5

Pod koniec warto zaznaczyć, że od momentu, kiedy Rafael Grassetti pracował w Santa Monica Studio, minęło już trochę czasu, dlatego niewykluczone, że przytoczone przez niego rewelacje mogły się lekko zdezaktualizować. Niemniej są to tylko nasze gdybania i równie dobrze Sony może wciąż operować taką samą taktyką.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.