Las Venturas wraca do GTA 5. Moderzy dodają klasyczne miasto do gry!

GTA 5 Las Venturas

Las Venturas Project to fanowska inicjatywa, której celem jest dodanie nowej zawartości do GTA 5. Jak sama nazwa wskazuje, do gry dziejącej się w mieście Los Santos i peryferiach, dodane zostanie Las Venturas. Obszar znany z GTA San Andreas ma być naprawdę spory i zróżnicowany!

REKLAMA

Las Venturas w GTA 5

GTA 6
GTA

Chociaż miejsce akcji „piątki” ma wiele wspólnego z przygodami CJ’a — chodzi oczywiście o Los Santos — to jednak w przeciwieństwie do odsłony o podtytule San Andreas, nie ma tu mowy o zwiedzaniu całego stanu. Owszem, miasto i okolice w GTA 5 zostały wykonane bardzo szczegółowo, jednak brak w tym wszystkim… innego klimatu. Z tym postanowili uporać się moderzy, którzy chcą dodać do gry możliwość odwiedzenia Las Venturas, wzorowanego na Las Vegas.

Zobacz też: Kody do GTA 5

Las Venturas Project to mod, który umożliwi odwiedzenie samego miasta, jak i obszaru Bone County. Twórca podpisujący się nickiem Antasurris przyznał, że jest to najbardziej ambitny mod do GTA 5, jaki do tej pory tworzono. Autor przy pomocy profilu w serwisie Patreon ujawnił kilka szczegółów dotyczących swojego projektu:

  1. Obszar będzie zajmował powierzchnię ok. 70 kilometrów kwadratowych
  2. W grudniu zostanie udostępniona wczesna wersja moda dla patronów
  3. Pełna wersja modyfikacji ma ukazać się w 2023 roku i będzie w pełni darmowa
  4. Mod współdziała z graficznymi modyfikacjami

Co ciekawe, mod będzie kompatybilny również z FiveM, czyli modyfikacją do gry wieloosobowej. Oznacza to, że fani rozgrywki sieciowej w GTA (przy okazji korzystający z nieoficjalnych modów), otrzymają do zabawy nowe miasto. Nieźle!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!