GTA 5 nie doczekało się żadnego DLC, bo GTA Online było „dojną krową” dla Rockstar Games

Gta online trevor

GTA 5 to swego rodzaju fenomen, bo nawet po 11 lat od premiery gra ta nadal cieszy się ogromną popularnością. Nie jest to jednak kwestia wciągającej fabuły, czy zawartości dla trybu singleplayer, a całego GTA Online, które rokrocznie generuje dla Rockstar Games gigantyczne sumy pieniędzy. Jeden z twórców, który pracował przy tej pozycji, wyznał ostatnio, że z tego właśnie powodu nigdy nie doczekaliśmy się żadnego DLC…

Rockstar anulowało DLC do GTA 5, bo zyski z GTA Online były o wiele większe

GTA 5
GTA 5

Jeszcze w grudniu informowaliśmy, że GTA 5 miało w przeszłości doczekać się aż 8 fabularnych dodatków, które wzbogaciłyby fabularną zawartość w trybie dla jednego gracza. Ciekawą perspektywę na te informacje dał Joseph Rubino, który w Rockstar Games był jednym z głównych montażystów przerywników filmowych. Podczas swojej kariery w studiu miał on zajmować się DLC o tytule Agent Trevor, które — jak sama nazwa wskazuje — miało opowiadać dodatkową historię jednego z trójki głównych bohaterów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ten, ale też wszystkie inne planowane dodatki nigdy nie zadebiutowały, bo wielki sukces odniosło GTA Online, które sprawiło, że zarząd studia postanowił zmienić swoje priorytety i skupił się w pełni na module sieciowym.

Stało się tak, że kiedy wyszło GTA Online, było to dojna krowa i ludzie tak bardzo ją pokochali, że trudno było argumentować, że samodzielne DLC mogłoby to przewyższyć. Patrząc wstecz, powiedziałbym, że prawdopodobnie mogli zrobić jedno i drugie, ale to była decyzja biznesowa, którą podjęli.

Joseph Rubino

Deweloper przyznał, że decyzja o anulowaniu prac nad DLC „trochę go zdenerwowała”, bo jego ambicją był doprowadzenie prac nad nim do końca. Niestety, zarząd Rockstar Games oraz Take-Two było w tej materii nieugięte i zwyciężył najzwyklejsza chęć zysku, która wymaga od studia relatywnie niskich nakładów pracy.

GTA 5
GTA 5

Same prace nad DLC Agent Trevor zostały przerwane w połowie procesu produkcyjnego, ale zasoby, które stworzono na jego potrzeby, się nie zmarnowały. Deweloper sądzi, że niektóre z nich trafiły do GTA Online w ramach nowych aktualizacji. Chociaż tyle dobrego, że praca całej ekipy nie poszła na marne.

Jeśli więc pomysł Trevora z GTA 5 w roli agenta podobnego do Jamesa Bonda przemawia do Was w pewien sposób, to możecie czuć się bardzo rozczarowani. Takie DLC nigdy już raczej nie powstanie, zwłaszcza że teraz wszystkie siły w Rockstar Games skupiają się na tworzeniu GTA 6, które zadebiutuje najpewniej już w 2025 roku.

Źródło: VGC

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.