GTA 5 sprzedało się w lipcu lepiej niż Diablo 4! Hit Rockstara świetnie sobie radzi w Europie

GTA 5

GTA 5 nieustannie cieszy się ogromną popularnością. Gra została wydana prawie 10 lat temu, jednak wciąż osiąga zaskakująco dobre wyniki. Najnowsza lista najlepiej sprzedających się gier w lipcu na rynku europejskim potwierdza mocną pozycję hitu Rockstara.

GTA 5 na czele listy najlepiej sprzedających się gier w lipcu 2023 w Europie

Zwiastun GTA 5

Jak podaje GamesIndustry, GTA 5 znajduje się na pierwszym miejscu rankingu najlepiej sprzedających się gier na rynku europejskim w lipcu 2023 roku. Ogromna popularność produkcji wśród graczy sprawiła, że wyprzedziła ona na liście takie tytuły jak FIFA 23, Red Dead Redemption 2, a nawet Diablo 4. Warto jednak zauważyć, że niedawno miały miejsce duże, letnie promocje na konsolach PlayStation i Xbox (w tym na produkcje Rockstara), co również mogło znacząco wpłynąć na ostateczny wygląd rankingu.

Jeśli chodzi o gry od Nintendo, najwyżej na liście możemy znaleźć The Legend of Zelda Tears of the Kingdom. Pikmin 4 znalazło się natomiast na 11 pozycji. Należy dodać, że w przypadku Nintendo nie są uwzględniane wyniki sprzedaży cyfrowej. Poniżej prezentujemy 20 najlepiej sprzedających się gier w lipcu 2023 roku w Europie.

Lista najlepiej sprzedających się gier w lipcu na rynku europejskim (pudełka i wersje cyfrowe – poza Nintendo):

 1. Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
 2. FIFA 23 (EA)
 3. Red Dead Redemption 2 (Rockstar)
 4. Diablo 4 (Activision Blizzard)
 5. Hogwarts Legacy (Warner Bros)
 6. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (Nintendo) – bez wyników sprzedaży cyfrowej
 7. The Crew 2 (Ubisoft)
 8. F1 23 (EA)
 9. Call of Duty Modern Warfare 2 (Activision Blizzard)
 10. NBA 2K23
 11. Pikmin 4 (Nintendo) – bez wyników sprzedaży cyfrowej
 12. Elden Ring (Bandai Namco)
 13. Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo) – bez wyników sprzedaży cyfrowej
 14. Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Ubisoft)
 15. A Way Out (EA)
 16. Grand Theft Auto Online (Rockstar)
 17. Civilization 6 (2K Games)
 18. Call of Duty Black Ops 2 (Activision Blizzard)
 19. It Takes Two (EA)
 20. Final Fantasy 16 (Square Enix)

Zobacz też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Grand Theft Auto 5

Na liście wysoko znajdują się także takie produkcje jak Hogwarts Legacy, które od momentu premiery świetnie radzi sobie na rynku, a także The Crew 2 czy F1 23. Na 20. miejsce załapało się natomiast Final Fantasy 16, czyli jedna z nowszych pozycji. Wszystkie te gry wyprzedziło jednak 10-letnie GTA 5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.