GTA 6 w wyższej cenie na premierę staje się faktem? CEO Take-Two daje kolejny sygnał

GTA 6

Jeszcze nie wszyscy gracze w pełni pogodzili się z ceną 70 dolarów, jaką trzeba aktualnie płacić za gry AAA na konsolach. Nie oznacza to bynajmniej, że wydawcy nie myślą już o kolejnych podwyżkach, które w przyszłości mogą stać się faktem. Takie plany zadaje się mieć prezes Take-Two i to względem nadchodzącego wielkimi krokami GTA 6.

Cena GTA 6 może być wyższa niż 70 dolarów, bo dla Take-Two gra będzie oferować wyższą wartość

GTA 5
GTA 5

CEO Take-Two — Straus Zelnick — został niedawno zapytany o własne przemyślenia względem „dynamiki cen” w przypadku serii GTA i wszystkich innych gier z portfolio amerykańskiego wydawcy. Biznesmen w swoim stylu udzielił wymijającej odpowiedzi na to pytanie, ale zdecydował się omówić swoje ogólne przemyślenia na ten temat, twierdząc, że zawsze ceny ustalane są na podstawie „wartości”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Słuchaj, stale udostępnianych jest coraz więcej treści, a naszym celem jest dostarczanie w dowolnym momencie dużej wartości. Jesteśmy bardzo skupieni na dostarczaniu większej wartości, niż pobieramy [za nią pieniędzy — przyp. red.]. I to jest swego nasza maksyma. Za każdym razem, gdy ustalamy cenę, chcemy mieć pewność, że jest to dobry komunikat dla konsumenta; że doświadczenie jest znacznie ponad koszta, taki jest cel.

Straus Zelnick

Przekładając to na nieco bardziej zrozumiały język, można zakładać, że jeśli Take-Two oceni wartość GTA 6 naprawdę wysoko (a przecież wiele na to wskazuje), to nic nie będzie stało na przeszkodzie w wycenie gry na 400, a może i nawet 500 zł. Wszystko więc opierać się będzie o bardzo subiektywne założenia, które na koniec mogą być dla graczy bardzo kosztowne.

Na razie jednak nic nie jest pewnego, bo samo Take-Two niespecjalnie chętne jest dzielić się takimi informacjami. Zapewne w przyszłości doczekamy się konkretów, w końcu premiera GTA 6 zbliża się wielkimi krokami, a akcja marketingowa musi kiedyś wystartować.

Źródło: GameSpot

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.