GTA 6 to jedna z ważniejszych premier ostatnich lat. Rockstar Games może odmienić obraz całej branży

GTA 6 Lucia

Do premiery GTA 6 pozostało jeszcze trochę czasu, a już teraz wielu graczy i rynkowych obserwatorów pokłada w niej wielkie nadzieje. Oczywiście, nawet jeśli z jakichś powodów tytuł ten okaże się porażką, to i tak będzie o nim szalenie głośno, jednak oczekiwania stawiane wobec tego projektu są naprawdę ogromne. Jeden z branżowych analityków twierdzi nawet, że tą premierą Rockstar Games może znacząco wpłynąć na obraz całego środowiska gamingowego.

Nie tylko gracze pokładają ogromne nadzieje w GTA 6

GTA 6 – trailer

W jaki dokładnie sposób jedna gra może tak bardzo odmienić branżę? Według analityka Mata Piscatell’ego to właśnie nadchodząca gra od Rockstar Games może w znaczący sposób wpłynąć na zainteresowanie grami przy okazji swojego debiutu w 2025 roku. Twierdzi on, że będzie to czas swoistego „odbicia się” od trudnej sytuacji, która obecnie panuje w większości przedsiębiorstw.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Innymi słowy, w przyszłym roku nie powinniśmy już słyszeć o zwolnieniach czy anulowanych projektach, a cała branża zapewne wróci na „właściwe tory”.

To będzie trudny rok, ale jeśli spojrzysz na 2025 rok, jeśli tylko stopy procentowe zaczną spadać, a producenci i wydawcy zaczną zyskiwać większą płynność finansową, to powinniśmy ponownie dostać impuls związany z procesami produkcyjnymi. Ponownie zwiększy się zainteresowanie [grami], a w szczególności GTA 6. Prawdopodobnie nigdy wcześniej w branży nie było ważniejszej premiery, więc bez presji.

Mat Piscatella

Biorąc pod uwagę, jakim wydarzeniem w 2013 roku była premiera GTA 5 oraz szalenie długą żywotność tej pozycji możemy spodziewać się, że nadchodząca część również odciśnie swoje piętno na całej branży. Zarząd Rockstar Games najwidoczniej zdaje sobie z tego sprawę, a potwierdzeniem tego są ostatnie decyzje związane z przejściem na w pełni stacjonarny model pracy.

To wszystko pokazuje, że ekipa odpowiedzialna za GTA 6 ma relatywnie mały margines błędu, bo wysokie oczekiwania stawiają nie tylko gracze, ale wręcz cała branża. Już teraz wiadome jest, że tytuł ten wzbudza o wiele większe zainteresowanie niż poprzednia odsłona i wielu spodziewa się, że to właśnie ta gra szczycić się będzie największą liczbą sprzedanych egzemplarzy w całej historii branży. Czy rzeczywiście tak będzie? Tego dowiemy się dopiero za kilkanaście miesięcy.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.