GTA Mobile? Take-Two tłumaczy, że nie każda marka może znaleźć się na smartfonach

GTA 5

W dobie ogromnej popularności mobilnego grania może dziwić, że pewne hity znane z konsol i PC nie znalazły się jeszcze na urządzeniach przenośnych. Przykładem mogą być niektóre z gier posiadanych przez Take-Two. Czy GTA doczeka się wersji smartfonowej?

GTA Mobile mało prawdopodobne

Wywiad z prezesem Take-Two

W wywiadzie udzielonym dla The Wrap prezes Take-Two, czyli Strauss Zelnick wypowiedział się na temat m.in. mobilnych wydań gier należących do firmy. Przypomnijmy, że w portfolio wydawcy znaleźć można na przykład serię Grand Theft Auto, Bioshock czy Mafia. Jego zdaniem, nie każda z gier może dobrze odnaleźć się na mobilnym rynku:

Nie każda marka może zostać przeniesiona na telefony, z drugiej strony nie każdy tytuł powinien otrzymać swój port na duże konsole. Każda gra ma swoją specyfikę i to od niej zależy, na jakiej platformie powinna zostać wydana.

Strauss Zelnick, prezes Take-Two

Zobacz też: Najlepsze gry na PS2

Jak doskonale wiemy, seria Grand Theft Auto znalazła swoje miejsce na urządzeniach mobilnych, ale po raz ostatni miało to miejsce jeszcze na konsoli PSP. Od tego czasu żadna z odsłon nie zawitała np. na popularne smartfony. Jako przykład udanego portu dużej marki na telefony podano w wywiadzie Call of Duty Mobile oraz Call of Duty Warzone Mobile. Warto jednak zaznaczyć, że specyfika tych gier jest zupełnie inna od serii GTA i taka edycja była łatwiejsza do zaprojektowania, niż fabularna przygoda w gangsterskim świecie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.