Gwint z planami na 2023 i 2024 rok. CD Projekt RED rezygnuje z pracy nad grą i zostawia ją w rękach graczy

gwint wiedźmińska gra karciana

CD Projekt RED ogłosiło, że zakończy wspieranie swojej perełki, jaką jest GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana. Twórcy zapowiedzieli na następny rok kilkadziesiąt kart, 2 turnieje e-sportowe oraz zakończenie pracy nad tytułem. Potem gra trafi w ręce fanów. 

CD Projekt RED przekaże Gwinta w ręce fanów, jak tylko gra zostanie doszlifowana — koniec wsparcia twórców

GWINT: Wiedźmińska gra Karciana — plany na 2023 i 2024 rok

GWINT: Wiedźmińska gra karciana otrzymała wideo z planami na 2023 i 2024 rok. Dyrektor produkcji Vladimir Tortsov wraz z Pawłem Burzą, starszym managerem ds. komunikacji, przedstawili, jak prezentuje się przyszłość tytułu. Okazuje się, że Gwintem CD Projekt RED chce spełnić swoje marzenie o oddaniu gry w ręce fanów za pomocą inicjatywy nazwanej Gwentfinity.

Projekt Gwentfinity to nic innego jak udostępnienie użytkownikom osobnego klienta, w którym będziemy mogli wprowadzać kolejne poprawki, zmiany w balansie oraz wspierać Gwinta. Zostanie on udostępniony w 2024 roku i wtedy też CD Projekt RED oficjalnie zakończy wszelkie prace nad produkcją. Innymi słowy, od tego momentu życie wiedźmińskiej karcianki będzie zależeć wyłącznie od graczy. 

GWINT: Wiedźmińska gra Karciana — rozpiska rozwoju na 2023 rok

Do tego czasu twórcy chcą jak najbardziej doszlifować swoją produkcję, dlatego w 2023 roku będzie kontynuowana tradycja comiesięcznych aktualizacji, a zespół pozostanie w podobnym składzie. Zostaną też dodane 72 nowe karty – 24 w kwietniu, 26 w lipcu i 12 we wrześniu. 

Zobacz też: Smartfon do gier – najlepsze modele

Również fani e-sportu nie zostaną w 2023 roku pozostawieni na lodzie. Zarówno w wakacje, jak i na zimę odbędą się mistrzostwa Gwent Masters wraz z kwalifikacjami organizowanymi przez CD Projekt RED jako ostatnie tego typu wydarzenie związane z tytułem. Następne turnieje, o ile takie się pojawią, będą organizowane w formie zewnętrznych inicjatyw. 

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!