Hades 2 zalicza mocarny debiut we wczesnym dostępie! Krytycy i gracze są zachwyceni grą z Early Accessu

hades 2

Hades 2 to jedna z tych gier, która przypadnie do gustu nawet tym, którzy na co dzień niespecjalnie gustują w produkcjach z gatunku roguelite. Już od pierwszej zapowiedzi pozycja ta jawiła się jako znaczące rozwinięcie wielu formuł znanych z pierwszej odsłony. Pierwsze wrażenia graczy oraz branżowych dziennikarzy pokazują, że studio Supergiant Games stanęło na wysokości zadania, choć nadal przed twórcami sporo pracy.

Hades 2 ciepło przyjęty przez graczy i recenzentów

Zwiastun Hadesa 2

Pierwsze wrażenia dziennikarzy, którzy ograli Hades 2, są naprawdę bardzo pozytywne i wielu z autorów podkreśla, że ekipa z Supergiant Games wydając grę w ramach wczesnego dostępu, naprawdę odwaliła kawał dobrej roboty. W kwestiach typowo fabularnych zwrócona została przede wszystkim uwaga na dobrze napisaną postać głównej bohaterki. Może i jest mniej sympatyczna niż protagonista pierwszej odsłony, ale nadal ma w sobie „to coś”, co sprawia, że po prostu da się ją lubić.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W kwestiach typowo mechanicznych, które dla gier z tego gatunku są najważniejsze wrażenia, są w zasadzie tak samo pozytywne, bo jeśli komuś przypadły do gustu rozwiązania gameplayowe z pierwszej części, tak tutaj poczuje się „jak w domu”, choć po kilku usprawnieniach. Przede wszystkim dużą różnicą są tutaj czary Omega, które potrafią diametralnie odmienić obraz pola walki i przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Pierwsze wrażenia z wczesnego dostępu do Hades 2

Hades 2 nie jest jednak kopią systemów z poprzedniej części, bo mamy tutaj do czynienia z pewnymi nowościami. Mowa tutaj o rozwoju postaci, która opiera się na kartach. Do ich odblokowania potrzebujemy zasobów, a profity płynące z rozwijania kolejnych kart (choć ich liczba jest ograniczona) daje możliwość tworzenia ciekawych kombinacji ataków, które może tworzyć wedle własnego uznania.

W ogólnym ujęciu dziennikarze są pod wielkim wrażeniem tego, co studio Supergiant Games zaoferowało w ramach wczesnego dostępu do Hadesa 2. Spodziewają się oni jednocześnie, że w miarę upływu czasu wiele elementów doczeka się dodatkowego rozwoju, który doda grze jeszcze większej głębi.

Hades 2
Hades 2

Nie tylko dziennikarze są zadowoleni, bo zaledwie kilkanaście godzin gra na Steamie doczekała się 5,7 tysiąca recenzji, z których aż 98% jest pozytywnych. Wychodzi więc na to, że twórcy dowieźli to, czego oczekiwali gracze i Hades 2 zaliczył naprawdę mocarny start. Nawet jeśli mowa o Early Accessie to i tak jest to nie lada sukces.

Twórcy jednak nie powinni specjalnie osiadać na laurach, bo przed nimi jeszcze sporo pracy do wykonania. Na razie jednak można być dobrej myśli, a oczekiwanie na pełną wersję gry powinno być znacznie przyjemniejsze. Zamierzacie przetestować Hadesa 2 na własną rękę? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Steam, IGN, Eurogamer.net

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.