Half-Life za darmo z okazji 25-lecia gry! Valve dodaje nowe mapy, wsparcie dla Steam Decka i kontrolerów

Half-Life

19 listopada pierwsza część serii Half-Life będzie obchodziła 25. urodziny. Z okazji nadchodzącego jubileuszu Valve postanowiło odświeżyć kultowy tytuł poprzez dostosowanie go do możliwości współczesnych komputerów oraz dodanie nowej zawartości. Przygotowano również film dokumentalny z udziałem twórców gry.

Valve świętuje 25. urodziny Half-Life. Nowa zawartość i film dokumentalny z udziałem twórców

25-lecie Half-Life – film dokumentalny

Film dokumentalny przybliża widzom kulisy powstawania Half-Life. Członkowie zespołu deweloperskiego wspominają swoje początki w szeregach Valve, a także ujawniają, w jaki sposób tworzono silnik gry oraz opisują proces projektowania postaci, poziomów, broni i udźwiękowienia.

Jubileuszowa aktualizacja wprowadza szereg nowości, spośród których na szczególną zasługuje:

  • udostępnienie czterech całkowicie nowych map multiplayer (Contamination, Pool Party, Disposal i Rocket Frenzy)
  • dodanie obsługi kontrolerów oraz Steam Networking
  • oficjalne wsparcie Steam Deck
  • dostosowanie interfejsu do wysokich rozdzielczości
  • przywrócenie mini-kampani Half-Life: Uplink oraz trzech map multiplayer wydanych w 1999 roku (Double Cross, Rust Mill, Xen DM).

Przeczytaj także: Najlepsze gry podobne do Cyberpunka 2077

Do 20 listopada do godz. 19:00 użytkownicy Steam mogą za darmo przypisać do swojej biblioteki pierwszą część Half-Life. Pełna lista zmian dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.