Największy exclusive Xboxa stracił 98% graczy na Steamie. Fani gry obwiniają twórców

Halo Infinite Steam

Najnowsze statystyki wskazują, że Halo Infinite straciło już 98% graczy na Steamie. Liczba aktywnych użytkowników gry co prawda wciąż może być zadowalająca, ale na pewno jej deweloperzy i wydawca liczyli na więcej. Fani zapewne też, co pokazują ich opinię na temat opieki 343 Industries nad najnowszą odsłoną serii.

W Halo Infinite gra już o 98% mniej graczy na Steamie

Zwiastun Halo Infinite

Spadającą popularność Halo Infinite na Steamie zauważył jeden z użytkowników Reddita, który posługuje się nickiem Full-Plastic7324. I w rzeczywistości okazuje się, że gra straciła tam już niemal 98% ogólnej liczby graczy.

Ze SteamDB dowiemy się, że w szczytowym momencie w Halo Infinite grało bowiem aż 272 586 osób. Teraz 24-godzinny peak dla tej produkcji wynosi natomiast 6 319 graczy, a obecnie w grze przebywa zaledwie 2 800 użytkowników.

Na pewno nie są to tragiczne liczby, ale fani franczyzy rzeczywiście mogą czuć się zawiedzeni z powodu kierunku, jaki obrała jej najnowsza odsłona. Wystarczy przeczytać niektóre z ich komentarzy.

Tryb wieloosobowy był początkowo zabawny, ale ekstremalna monetyzacja sprawiła, że postępy nie miały znaczenia. Kampanii brakowało dopracowanego projektu poziomów z poprzednich odsłon serii. Ogólnie rzecz biorąc, gra po prostu nie miała nic, co mogłoby mnie zatrzymać, mimo że należę do wieloletnich fanów serii.

an_edgy_lemon

Winię za to ekstremalną monetyzację 343 na customizacji i brak map w multiplayerze.

Diablosbane

Twórcom gry na pewno nie pomaga fakt, że zostali dotknięci ostatnią falą zwolnień w Microsofcie. Sam „gigant z Redmond” również nie wydaje się mieć jakiegoś klarownego pomysłu na rozwój Halo Infinite, co niejako potwierdza brak choćby najmniejszego wspomnienia o tym tytule na Xbox Games Showcase.

A przecież pierwotne plany zakładały wspieranie Halo Infinite przez 10 lat. Nie wiadomo, czy zostaną w jakikolwiek sposób zweryfikowane, ale baza graczy na Steamie może być potraktowana jako jeden z pierwszych niepokojących objawów problemów, które trawią najnowszą część Halo.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Kup Halo Infinite

Tak czy inaczej, jeżeli chcecie sami przekonać się na własnej skórze, jakie doświadczenie niesie ze sobą multiplayer Halo Infinite – możecie przetestować go za darmo, pobierając grę ze Steama czy Xbox Store. Kampania singleplayer tytułu pozostaje płatna.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.