Studio Haven oficjalnie dołącza do PlayStation Studios. Umowa została dopięta

Haven PlayStation Studios

W marcu Sony poinformowało, że zamierza zakupić studio Haven i włączyć je do rodziny PlayStation Studios. Minęło kilka miesięcy, a firma już pochwaliła się sfinalizowaniem umowy. Kanadyjscy deweloperzy trafili w ręce Sony.

Haven dołącza do rodziny PlayStation Studios

It's official! The agreement to acquire Haven has closed. Welcome to the PlayStation Studios family, @HavenStudiosInc! pic.twitter.com/rLFjsRYWdy

— PlayStation (@PlayStation) July 11, 2022

It's official! The agreement to acquire Haven has closed. Welcome to the PlayStation Studios family, @HavenStudiosInc! pic.twitter.com/rLFjsRYWdy

— PlayStation (@PlayStation) July 11, 2022

Haven Studios, stworzone przez Jade Raymond — branżową weterankę — jest już częścią PlayStation Studios. Mimo że studio powstało dopiero w 2021 roku, to już zdążyło zgromadzić w swoich szeregach bardzo wiele znanych nazwisk. W zaledwie 9 miesięcy zespół powiększył się ponad dwukrotnie i obecnie liczy aż 106 pracowników.

Przeczytaj też: Kierownica do PS5 — topowe modele

Haven Studios jest dość unikalną firmą, ponieważ prace nad grami odbywają się w chmurze. To z kolei oznacza, że deweloperzy mogą pracować zdalnie z dowolnego miejsca na Ziemi, choć oczywiście studio ma też biuro, do którego chętni pracownicy mogą w każdej chwili przychodzić. Na ten moment nie wiadomo, jaki projekt rozwija obecnie Haven, ale gra z pewnością trafi na PS5.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z