Hellblade 2 nie dla PS5! Znany dziennikarz stanowczo zaprzecza takim pogłoskom

Senua’s Saga: Hellblade II

Pokłosiem ostatnich zmian w strategii wydawniczej Xboxa i Microsoftu jest to, że niczym bumerang pojawiają się kolejne pogłoski, sugerujące, że nie tylko cztery znane dotychczas produkcje trafią na platformy Nintendo i PlayStation. W kręgach spekulacji na pewno znajduje się Hellblade 2 od Ninja Theory, który od pierwszych zwiastunów zachwyca wręcz poziomem oprawy wizualnej. Do informacji tych odniósł się Jez Corden z redakcji Windows Central, który raczej nie ma zbyt dobrych wieści dla posiadaczy konsol od Sony.

Hellblade 2 na razie tylko dla PC i Xbox Series X|S

Od pewnego czasu dość dużo mówi się na temat potencjalnych planów Microsoftu i Xboxa, które zakładałyby wydanie Hellblade 2 na PS5. Jez Corden, czyli dziennikarz portalu Windows Central, odnosząc się do tych informacji na Twitterze/X stwierdził, że są to „całkowicie nieprawdziwe informacje”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że Ninja Theory nie planuje portu swojej najnowszej gry na ten moment. Nie wiadomo, czy bardziej odległa przyszłość nie przyniesie w tej materii żadnych zmian, w końcu wydanie m.in. Sea of Thieves czy Hi-Fi Rush na konsolach Sony też nie było czymś zupełnie spodziewanym.

Na ten moment jednak Ninja Theory skupia się na finalizacji pracy związanych z Hellblade 2 na Xbox Series X|S i PC. Efekty tego będziemy mogli poznać już 21 maja 2024 roku, kiedy to oficjalnie debiutować będzie pełna wersja tej pozycji. Czekacie na nową odsłonę przygód Senuii? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Twitter/X: Jez Corden

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.