Hellblade 2 wielką nadzieją dla Xboxa! Gigant z Redmond liczy na wysokie oceny

Hellblade 2 wymarzone oceny

Rok 2024 w wykonaniu Xboxa zapowiada się naprawdę całkiem imponująco, a jedną z gier, które mają za to odpowiadać jest Hellblade 2 od studia Ninja Theory. Kontynuacja przygód Senui od pierwszych materiałów promocyjnych zapowiada się naprawdę rewelacyjnie, głównie pod względem oprawy wizualnej. Wobec ogólnego zainteresowania produkcją Microsoft liczy, że okaże się ona prawdziwym hitem zarówno w oczach graczy, jak i krytyków.

Microsoft pokłada duże nadzieje w sukcesie Hellblade 2

Hellblade 2 – trailer TGA 2023

W ostatnim odcinku podcastu DirectXbox informator Nate the Hate przekazał, że Microsoft miał przeprowadzić proces „wewnętrznego recenzowania” Hellbalde 2 przez pracowników dywizji Microsoft Gaming. Jest to dość częsta praktyka w przypadku wielkich wydawców, dzięki której deweloperzy opracowujący daną pozycję otrzymują szereg niezwykle ważnych informacji zwrotnych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na bazie przeprowadzonej akcji włodarze producenta Xboxów spodziewają się, że Hellbalde 2 po premierze zbierze oceny na poziomie ponad 90% w serwisach takich jak Metacritic. Insider nie jest jednak do końca pewny, czy owe predykcje oparte są tylko o wewnętrzne opinie, czy też Microsoft nie zasięgnął opinii zewnętrznych recenzentów z m.in. branżowych portali.

Oczywiście „ciche recenzje” nie są żadnym gwarantem sukcesu, bo często mogą one się rozjechać z ostatecznym zdaniem recenzentów i graczy. Było tak w przypadku nieszczęsnego Redfall, który — według słów Phila Spencera — miał wewnętrznie osiągnąć średnią na poziomie 70%. Rzeczywistość okazała się jednak mniej łaskawa i ostatecznie gra osiągnęła rezultat 57%.

Przeczytaj też: Gry na Commodore 64

Jak do drugiej części przygód Senuii podejdą krytycy i — co ważniejsze — gracze? Tego dowiemy się dopiero po premierze, która ma mieć miejsce jeszcze w tym roku, choć na ten moment nie poznaliśmy żadnego dokładnego terminu. Czekacie na Hellblade 2? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: GamingBolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.