PlayStation zdominowane przez jedną grę! Nawet God of War Ragnarok musiał ustąpić

Rok 2024 obfitował o szereg naprawdę ciekawych premier od gier, po których raczej mało kto spodziewał się sukcesu. Jedną z takich pozycji jest Helldivers 2 od Arrowhead Game Studios, które szturmem podbiło Steama, przyciągając do siebie rzeszę naprawdę oddanych graczy z całego świata. Okazuje się, że tytuł ten nie tylko na PC cieszy się ogromnym sukcesem.

Helldivers 2 sprzedaje się lepiej niż God of War Ragnarok. Spore powody do zadowolenia dla całego PlayStation

Zgodnie z najnowszymi informacjami Helldivers 2 sprzedało się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy w przeciągu zaledwie 12 tygodni od premiery. Jest to znakomity wynik, zwłaszcza że mowa o średniej sprzedaży na poziomie 1 milion kopii na 1 tydzień obecności na rynku. Warto też uwzględnić, że mowa o łącznej sprzedaży na PC i PS5 na dzień 5 maja 2024 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dzięki tak znakomitemu rezultatowi produkcja ta stała się najszybciej sprzedającą się grą wydawaną przez PlayStation. Co ciekawe, to rezultat ten pozwolił grze pobić dotychczasowego lidera, jakim był God of War Ragnarok. Najnowszej odsłonie przygód Kratosa udało się w ciągu pierwszych dwunastu tygodni sprzedać 11 milionów kopii.

Zarówno deweloperzy, jak i samo Sony mają więc spore powody do zadowolenia, a jednocześnie otrzymując konkretną wskazówkę, czego oczekują gracze. W końcu nie bez znaczenia jest tutaj też cena oraz ogólny PR Helldivers 2, który nawet pomimo sporych problemów po ostatnich zawirowaniach związanych z łączeniem kont PSN jest naprawdę bardzo dobry.

Źródło: Twitter/X: Genki

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.