Helldivers 2 pobiło kolejny rekord popularności! Gra na Steamie przyciągnęła więcej graczy niż GTA 5

Helldivers 2

Od premiery Helldivers 2 wiele mówi się na temat rosnącej popularności tej gry, która z tygodnia na tydzień sukcesywnie rośnie. W piątek informowaliśmy, że gra osiągnęła w szczytowym momencie liczbę 255 tysięcy graczy jednocześnie, co samo w sobie było nie lada wynikiem. Można to jednak teraz puścić w niepamięć, bo najnowszy rekord jest o wiele lepszy i nie tylko może cieszyć deweloperów, ale też przyprawiać ich o spory ból głowy.

Gracze prawie zapełnili świeżo powiększone serwery Helldivers 2

Helldivers 2 statystyki Steam DB
Helldivers 2 statystyki Steam DB

Według danych SteamDB w ciągu ostatnich 24 godzin w Helldivers 2 bawiło się ponad 409 tysięcy osób jednocześnie. Wynik ten jest absolutnie niesamowity i pokazuje, że popularność gry od Arrowhead Game Studios nie gaśnie i dalej utrzymuje się na zjawiskowo wysokim pułapie. Nawet w momencie pisania tego newsa 236 tys. graczy przepierza kosmos i anihiluje wraże maszkary.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dzięki temu wynikowi Helldivers 2 pokonało legendarne już GTA 5, które prawie dekadę temu przyciągnęło do siebie w szczytowym momencie 364 tys. ludzi. Następną produkcją, którą Helldivers 2 może pobić, jest Apex Legends, battle royale od EA w najlepszym dla siebie czasie osiągnęło wynik 624 tys. graczy jednocześnie.

Helldivers 2 — zwiastun premierowy

Takie statystyki to bezapelacyjnie wielki powód do zadowolenia, jednak wiąże się on z pewną kwestią, która spędza sen z powiek deweloperów. Chodzi bowiem o pojemność serwerów, która — według jednego z ostatnich komunikatów studia — została powiększona do 450 tys. graczy na obu platformach. Najwidoczniej deweloperzy będą musieli znowu je powiększać, jeśli do piątku Helldivers 2 nadal będzie radzić sobie tak dobrze.

Ekipa z Arrowhead Game Studios może więc mieć sporo powodów do zadowolenia, bo raczej nie spodziewali się tak dużej popularności. Jak sami przyznali tak duży sukces, wymaga od nich przedefiniowania swojej mapy rozwoju i zatrudnienia nowych pracowników. Ciekawe tylko, jak długo uda się im utrzymać taką popularność i co zrobią w przypadku odpływu graczy? Czas pokaże.

Źródło: SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.