Zamieszanie wokół Helldivers 2! Gracze są niezadowoleni a twórcy przepraszają

Helldivers 2

Niedawno temu informowaliśmy o konieczności połączenia swojego konta Steam z platformą PlayStation Network, aby móc nadal grać w Helldivers 2. Okazuje się, że ta decyzja wprost rozwścieczyła część grających w strzelankę od Arrowhead Game Studios. Niezadowolenie sięgnęło tego stopnia, że twórcy wystosowali oświadczenie z przeprosinami.

Gracze bombardują Helldivers 2 negatywnymi recenzjami

Po decyzji Sony o konieczności połączenia swojego konta Steam z PlayStation Network, aby grać w Helldivers 2 na PC, gracze postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Wskutek tego, ostatnie 100 tysięcy recenzji dzieła Arrowhead Game Studios w wydaniu na Steam ma oznaczenie „w większości negatywne”. Jak można się łatwo domyśleć, decyzja Sony o połączeniu kont nie spodobała się osobom grającym w Helldivers 2.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Cała sytuacja wywołała tak wielką burzę w sieci, że głos zabrał sam prezes Arrowhead Game Studios. W poście na platformie X wprost przeprosił on graczy za to, jak sprawy się potoczyły. Wyraził on również ubolewanie nad negatywnymi recenzjami w sieci i zapewnił, że studio będzie kontynuowało prace nad dostarczeniem jak najlepszej zawartości dla graczy.

Na koniec warto dodać, że pomimo sporej afery jaka powstała w sieci, gracze nie porzucili Helldivers 2. Produkcja nadal cieszy się ogromną popularnością, a na platformie Steam, jednocześnie bawi się w niej średnio 100 tysięcy graczy.

Źródło: Insider Gaming

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.