Kratos stracił pozycję lidera! Helldivers 2 to najpopularniejsza gra PlayStation Studios na PC

Helldivers 2 God of War Kratos

Wczoraj informowaliśmy o świetnym starcie Helldivers 2. Pod względem popularności tytuł ustępował wyłącznie komputerowej wersji Marvel’s Spider-Man Remastered i God of War. Te dane są już nieaktualne, ponieważ produkcja studia Arrowhead ustanowiła nowy rekord.

Helldivers 2 – padł nowy rekord jednocześnie aktywnych graczy na Steam

Helldivers 2 – liczba graczy (źródło: SteamDB)

Jak podaje serwis SteamDB, w Helldivers 2 jednocześnie grało niemal 84 tys. osób. To rekordowy wynik spośród wszystkich pozycji wydawanych przez Sony, które ukazały się na platformie Valve.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Kooperacyjny shooter wyraźnie wyprzedził dotychczasowego lidera rankingu w postaci God of War (73529 graczy w szczytowym momencie), choć z początku nie było to pewne.

Stabilność tytułu oraz jakość połączenia z serwerami tuż po premierze pozostawiała wiele do życzenia. Zirytowani użytkownicy Steam wystawili wówczas setki krytycznych recenzji.

Negatywny odbiór zmotywował deweloperów do intensywnej pracy nad aktualizacją. Wraz z udostępnieniem hotfixa wyraźnie zmalała liczba niezadowolonych graczy. Aktualnie 70% z 12200 zamieszczonych opinii ma charakter pozytywny.

Źródło: SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.