Grasz w Helldivers 2 na PC? Jeżeli nie zrobisz tego w ciągu miesiąca, więcej nie pograsz

Helldivers 2

Helldivers 2 to szalenie popularna sieciowa strzelanka, która jest dostępna zarówno na PlayStation 5 jak i komputerach PC. W momencie premiery hitu studia Arrowhead na Steamie, z powodu problemów technicznych twórcy pozwolili graczom na ominięcie jednego kroku dotyczącego rejestracji konta, ale już wkrótce „ulga” przestanie obowiązywać. Wszyscy fani Helldivers 2 na PC mają jeszcze miesiąc czasu.

Połączenie konta Steam z PlayStation Network wkrótce będzie konieczne, aby móc dalej grać w Helldivers 2 na PC

Twórcy Helldivers 2 wystosowali komunikat kierowany do pecetowej społeczności. Czytamy w nim, że wszyscy obecni gracze Helldivers 2 na komputerach mają czas do 4 czerwca, aby połączyć swoje konta Steam z PlayStation Network. Stosowna informacja informująca o konieczności wykonania tego kroku zacznie się pojawiać przy logowaniu do gry od 30 maja.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z kolei nowi gracze Helldivers 2 na PC, począwszy od 6 maja, już nie rozpoczną zabawy bez uprzedniego połączenia konta Steam z PSN. Twórcy tłumaczą, że wykonanie tego kroku jest niezbędne do utrzymania bezpieczeństwa i odpowiednich standardów wśród społeczności. W komunikacie czytamy:

Łączenie kont odgrywa kluczową rolę w ochronie naszych graczy i utrzymywaniu wartości związanych z bezpieczeństwem oraz ochroną zapewnianą w grach PlayStation i PlayStation Studios. Dzięki temu będziemy w stanie banować graczy, którzy utrudniają grę innym oraz stosują inne nadużycia. Pozwoli także graczom, którzy zostali zbanowani, na odwołanie się od blokady.

Nie da się ukryć, że nie jest to żadna większa niedogodność i jak najbardziej można zrozumieć decyzję PlayStation. Sony coraz bardziej wchodzi na rynek PC i nic dziwnego, że firma chce budować społeczność wokół swoich usług. A Wy gracie w Helldivers 2? Napiszcie w komentarzach!

Źródło: Steam

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.