Twórcy Helldivers 2 szykują się na kolejny weekend i znowu zwiększyli pojemność serwerów

Helldivers 2

Parafrazując przysłowie spopularyzowane w serii komiksów Spider-Man, można powiedzieć, że z wielką popularnością gry sieciowej wiążą się poważne problemy z jej serwerami. W ostatnim czasie deweloperzy Helldivers 2 dość brutalnie się o tym przekonali, kiedy w zeszły weekend zainteresowanie tytułem okazało się na tyle duże, że serwery po prostu przestały wyrabiać.

To dość negatywnie odczuli gracze, doświadczający licznych problemów z zalogowaniem, naliczaniem zadań itp. Najbliższe dni mają być już znacznie lepsze, bo Arrowhead Game Studios podjęło konkretne kroki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Helldivers 2 ze zwiększoną pojemnością serwerów o około 50%

Helldivers 2
Helldivers 2

Dyrektor generalny studia ogłosił na Twitterze/X, że Helldivers 2 ma wyższy limit serwów dla graczy. Oznacza to, że jednoczesna liczba osób bawiących się w produkcji została powiększona i wynosi 700 tys. W tym przypadku mowa więc o wzroście o około 50 procent, który ma w znaczący sposób wpłynąć na rzadsze występowanie problemów z logowaniem i funkcjami sieciowymi.

Nie oznacza to jednak, że taki limit serwerów będzie wystarczający. Deweloper twierdzi, że spodziewa się takiego zainteresowania, które wypełni powiększone serwery po brzegi i nadal będą zdarzać się kolejki. Teraz jednak powinny one być znacznie krótsze, a co za tym idzie — mniej irytujące.

Mam ostatnią aktualizację na dzisiejszy wieczór. Zaktualizowaliśmy maksymalny limit CCU do 700 000. Niestety, spodziewamy się, że CCU osiągnie ten poziom. Wierzymy, że czas oczekiwania będzie znacznie łatwiejszy do zniesienia.

Johan Pilestedt, dyrektor generalny Arrowhead Game Studios

Poza samym zwiększeniem liczby graczy na serwerach twórcy pracowali nad usprawnieniem ogólnej infrastruktury sieciowej. Dzięki temu więcej graczy będzie mogło bawić się w tej produkcji, a całość powinna być po prostu bardziej komfortowa.

Czy faktycznie tak będzie? Tego dowiemy się już w ten weekend, kiedy kolejny raz hordy graczy rzucą się „szerzyć demokrację” w Helldivers 2.

Źródło: Gaming Bolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.