Te dwa exclusivy Xboxa w pierwszej kolejności mają trafić na inne platformy

Xbox

Temat udostępniania gier Xbox Game Studios w zeszłym tygodniu rozgrzał sporą część społeczności graczy do czerwoności. Na razie jednak wszystkie te doniesienia opierają się wyłącznie na spekulacjach i nieoficjalnych doniesieniach, do których dotarli dziennikarze i insiderzy. Nowe szczegóły, które teraz się pojawiły, zdają się bardziej wiarygodne (choć nadal nie w pełni) i ujawniają, jakiej strategii można się spodziewać.

Pogłoski sugerują, że Hi-Fi Rush i Pentiment w pierwszej kolejności trafią na konsole PS5 i Nintendo Switch

Hi-Fi Rush
Hi-Fi Rush

Według informacji pozyskanych przez redakcję The Verge Microsoft przygotowuje się do wydania kilku konkretnych pozycji z katalogu Xbox Game Studios na PS5 i Nintendo Switch. Początkowo ma być mowa o Hi-Fi Rush i Pentiment, które trafiły na rynek odpowiednio w lutym 2023 roku i listopadzie 2022 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na kolejnym miejscu znalazło się Sea of Thieves, które pierwotnie zadebiutowało w roku 2018. Co ciekawe, tytuł ten do dziś cieszy się wśród graczy bardzo oddaną społecznością graczy żądnych korsarskich przygód.

Oczywiście nadal mowa w tym przypadku o nieoficjalnych doniesieniach, jednak zdają się one być bardziej realne, niż te sugerujące drastyczne przestawienie w stronę udostępniania wszystkich swoich gier na konkurencyjnych sprzętach. Wszystko jednak okaże się już w przyszły czwartek, kiedy to Xbox oficjalnie przedstawi swoją nową strategię biznesową.

Źródło: The Verge

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.