Xbox nadal dyskryminowany przez prasę? Oceny tej gry na PS5 mają być na to świetnym dowodem

Hi-Fi Rush Xbox tax

Pod koniec listopada 2023 roku pisaliśmy o zjawisku w mediach społecznościowych, gdzie zagorzali fani Xboxa doszukiwali się dyskryminacji ich konsoli przez branżowe media. Temat ten na jakiś zadawał się przycichnąć i pozostawał już tylko ciekawostką, którą być może kiedyś ktoś by odkopał. Okazuje się, że ostatnia premiera Hi-Fi Rush na PS5 znowu sprowokowała do ponownych spekulacji na temat postrzegania platformy „Zielonych” przez dziennikarzy.

Zagorzali fani marki Xbox nadal doszukują się dyskryminacji przez branżowe media

Skąd w ogóle wzięły się takie teorie? Okazuje się bowiem, że Hi-Fi Rush w wydaniu na konsole PS5 zbiera naprawdę dobre oceny, które oscylują na poziomie 91 punktów w serwisie Metacritic. Ekipa z Tango Gameworks może więc mieć spore powody do zadowolenia, bo trudno o lepszy debiut na konkurencyjnej platformie. Od dzisiaj dostęp do tej produkcji zyskali gracze sprzętów od Sony i bardzo możliwe, że będą bawić się równie dobrze jak posiadacze pecetów i Xboxów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie wszystkim jednak taki stan rzeczy odpowiada, bo na Twitterze/X znowu trendować zaczął hashtag #XboxTax, gdzie zagorzali fani konsoli od „Zielonych” dopatrują się spisku branżowych dziennikarzy. Czemu dokładnie? Bo wydanie właśnie na sprzęty Microsoftu w serwisie Metacritic uzyskało sumaryczną ocenę na poziomie 87 punktów, a więc 4 mniej względem wersji na PS5.

Osoby te uważają, że portale branżowe portale zawyżyły oceny tej wersji gry od Tango Gameworks tylko ze względu na platformę, na której ona wyszła.

Niektórzy zwracają uwagę, że w dłuższej perspektywie czasu kolejne gry Xbox Game Studios, które będą debiutować na konsolach Sony, właśnie ze względu na te domniemane uprzedzenia dziennikarzy względem Xboxa, notowane będą znacznie wyżej. Podobnie jak w przypadku listopadowej afery, tutaj także podnoszone jest hasło bojkotu zagranicznych portali i szukania tych bardziej sprzyjających właśnie sprzętom Microsoftu.

Naturalnie wiele osób w kontrze do tych teorii podkreśla, że przecież recenzji Hi-Fi Rush na PS5 jest znacznie mniej niż na Xboxach, a sama gra zadebiutowała po wprowadzeniu wszystkich aktualizacji, więc naturalnie wolna jest od niektórych błędów. Nieprzekonanych to jednak nie przekona…

Źródło: Metarcritic, Twitter/X

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.