Twórca serii Bayonetta opuszcza PlatinumGames! Uznany deweloper nadal zamierza „tworzyć w swoim stylu”

Bayonetta 3

Nie da się ukryć, że seria Bayonetta cieszy się od wielu lat dużym uznaniem ze strony społeczności, którzy ogrywali przygody popularnej czarownicy. Od samego początku nad marką to czuwał Hideki Kamiya, który zarazem jest założycielem studia PlatinumGames. Dzisiaj dotarły do nas zaskakujące wieści, zgodnie z którymi okazuje się, że deweloper po 17 latach opuszcza szeregi firmy.

Hideki Kamiya po przeszło 17 latach opuszcza PlatinumGames

W mediach społecznościowych PlatinumGames pojawił się dzisiaj zaskakujący komunikat, zgodnie z którym szeregi firmy opuszcza sam Hideki Kamiya, który związał się ze studiem jeszcze w 2006 roku. Deweloper swoją karierę w studiu zakończy dokładnie 12 października 2023 roku.

Sprawę skomentował także sam zainteresowany, który potwierdził tę informację, przyznając jednocześnie, iż decyzja ta nie należała do najłatwiejszych. Deweloper dał jednak do zrozumienia, że decyzja ta zdawała się najlepszą z możliwych.

Jak ogłoszono na oficjalnym koncie PlatinumGames X,opuszczę PlatinumGames 12 października 2023 r. Nastąpiło to po wielu przemyśleniach opartych na moich własnych przekonaniach. i wcale nie była to łatwa decyzja. Uważam jednak, że taka decyzja jest najlepsza. Będę nadal tworzyć na sposób Hideki Kamiyi. Mam nadzieję, że będziecie mieć oczy szeroko otwarte.Hideki Kamiya

Obie strony nie podały żadnych dokładnych powodów, dla których Kamiya zdecydował się na taką decyzję. Bazując jednak na słowach samego dewelopera, można przypuszczać, że decydujące były tutaj kwestie związane z kreatywnym rozwojem lub perspektywami dalszej kariery.

Przeczytaj też: Telefon do 800 zł

Oczywiście na ten moment nie jest jasne, jakie będą dalsze kroki japońskiego twórcy, jednak można spodziewać się, iż nadal będzie on skupiał się na tworzeniu gier. Pozostaje więc mieć nadzieję, że o kolejnym projekcie twórcy Bayonetty przyjdzie nam usłyszeć prędzej niż później.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.