25 minut rozgrywki z High on Life udowadnia, że jest na co czekać!

High on Life

Na targach Gamescom zaprezentowano całkiem spory, bo aż 25-minutowy fragment z rozgrywki w High on Life. Humorystyczna strzelanka jest tworzona przez jednego z autorów serialu Rick and Morty, co napawa sporym optymizmem przed jej premierą.

Gameplay z High on Life nie zawodzi

Gameplay z High on Life

W ramach targów Gamescom odbył się pokaz gry High on Life. Za produkcję odpowiada studio Squanch Games, którego założycielem jest Justin Roiland, odpowiedzialny również za popularną serię animowaną Rick and Morty. High on Life nawiązuje w pewien sposób do tamtego dzieła, głównie za sprawą abstrakcyjnego humoru.

Fabuła gry oscyluje wokół inwazji obcych na Ziemię. Głównym antagonistą będzie niejaki Garmantuous, a czoła stawi mu młody mieszkaniec Ziemi, dotychczas parający się poszukiwaniem skarbów, ale nie odnoszący w tym rzemiośle spektakularnych sukcesów. Sam bohater nie jest kompletnie gotowy na wyrwanie rodzimej planety z rąk najeźdźców, ale ma w swoim arsenale sporą pomoc – stanowią ją gadające bronie, które prócz siania zniszczenia mogą również podzielić się informacjami o otaczającej rzeczywistości.

Zobacz też: Czy gry z PS4 działają na PS5

Gra spróbuje przyciągnąć fanów nie tylko humorem, ale również oprawą graficzną. Ta nie jest może zupełnie next-genowa, ale na podstawie dotychczasowych materiałów można stwierdzić, że ma swój urok i kreskówkowy klimat. Zabawny FPS zostanie wydany 13 grudnia 2022 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series S|X. Od pierwszego dnia gra będzie również dostępna w bibliotece Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.