High on Life — założyciel Squanch Games odszedł z firmy. Powodem mają być zarzuty o przemoc domową

High On Life

High on Life to bez wątpienia jedna z ciekawych produkcji, która w ubiegłym roku trafiła do biblioteki Xbox Game Pass. Debiutancka gra studia Squanch Games okazała się całkiem dobra i mimo pewnych niedociągnięć zainteresowała sporą liczbę graczy. Teraz jednak szef studia i znany producent kreskówki „Rick and Morty” – Justin Roiland — odszedł ze studia w obliczu poważnych oskarżeń, które padły w jego stronę.

Założyciel Squanch Games i główny twórca High on Life opuszcza studio

pic.twitter.com/eWRdAzKwlI

— Squanch Games (@SquanchGames) January 25, 2023

pic.twitter.com/eWRdAzKwlI

— Squanch Games (@SquanchGames) January 25, 2023

W oficjalnym komunikacie ogłoszonym na Twitterze Squanch Games podaje, że Justin Roiland już w zeszłym tygodniu opuścił szeregi firmy. Mimo iż nie podano powodów, dla których mężczyzna podjął taką decyzję, to spekuluje się, że chodzi o fakt, iż jest on oskarżony o przemoc domową.

Zarzuty wobec Roilanda są naprawdę całkiem poważne, a poza wspomnianą przemocą domową zarzuca się mu również „pozbawienie wolności”. Według niektórych informacji w sierpniu 2020 roku mężczyzna został aresztowany, a następnie zwolniony za kaucją w wysokości 50 tys. dolarów.

Przeczytaj też: Monitor do 500 zł — najlepsze modele

Co ważne, Squanch Games w dalszej części komunikatu ogłosiło, z nie zamierza kończyć swojej działalności. Jako „zespół pełen pasji” chcą nadal tworzyć gry, które zostaną „pokochane przez graczy”. Pozostaje mieć nadzieję, że perturbacje związane z byłym szefem studia nie będą rzutować na kolejne projekty deweloperów.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z