Hogwarts Legacy już teraz cieszy się na Steamie ogromnym zainteresowaniem, a oficjalna premiera gry dopiero jutro

Hogwarts Legacy

Na premierę Hogwarts Legacy czekają miliony graczy na całym świecie. Już wczoraj informowaliśmy, że najnowsza produkcja Avalanche Software pomimo ogłoszonego przez niektóre środowiska bojkotu cieszy się na Twitchu rekordowym zainteresowaniem wśród widzów. Najnowsze statystyki pokazują, że na Steamie gra radzie sobie równie dobrze, bo liczba osób zaczynających swoją przygodę z grą może naprawdę robić wrażenie.

Hogwarts Legacy przyciągnął na Steam prawie pół miliona graczy jeszcze przed oficjalną premierą

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy

Według statystyk podawanych przez serwis Steam DB w Hogwarts Legacy na Steam w kulminacyjnym momencie grało jednocześnie 489 tysięcy graczy. Obecnie liczby te są równie imponujące, bo na moment pisania tego newsa w świecie magii i czarodziejstwa bawi się 214 tysięcy osób.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Najnowszej produkcji Avalanche Software zdają się nie przeszkadzać kontrowersje i ogólny bojkot gry, ani nawet fakt, że oficjalna premiera ma mieć miejsce dopiero jutro.

Warto też wspomnieć, że debiut tego tytułu na platformie Valve odbył się z pewnymi problemami, część graczy bowiem zgłaszała, że miała problemy z uruchomieniem gry 8 lutego o godzinie 19:00. Ostatecznie jednak większości udało się rozpocząć zabawę z Hogwarts Legacy nieco później.

Co ciekawe, to wspomniana wyżej liczba prawie pół miliona graczy, jaką osiągnęło Hogwarts Legacy jest jednym z najlepszych wyników pośród gier singleplayer na platformie Steam. Co ciekawe pozycja ta już teraz przegoniła Fallouta 4, który w szczytowym momencie swojej popularności zebrał przed ekranami monitorów 471 tysięcy graczy.

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł

Na koniec warto zaznaczyć, że ciągle mamy do czynienia jedynie z garstką graczy, która zyskała do gry dostęp nieco wcześniej. Z całą pewnością liczby te po jutrzejszej premierze znacząco się zwiększą i bardzo możliwe, iż zbliżą się do wyników takich produkcji jak Elden Ring (953 tys. graczy) czy Cyberpunk 2077 (1,05 mln graczy). A czy Wy zamierzacie w ten weekend rozpocząć swoją przygodę z Hogwarts Legacy? Może już ogrywacie tę pozycję? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.