Pierwsze recenzje Hogwarts Legacy już dostępne! Jest różnorodnie, ciekawie, a przede wszystkim magicznie

Hogwarts Legacy

Na Hogwarts Legacy czekała ogromna społeczność graczy, ale także osób na co dzień niezwiązanych w ogóle z grami wideo. Studio Avalanche już od dłuższego czasu raczyło oczekujących coraz to nowymi trailerami i zdradzało coraz to nowe szczegóły na temat nadchodzącej produkcji. Dziś po wielu miesiącach oczekiwania ostatecznie wygasło embargo na recenzje, więc w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze opinie dziennikarzy z całego świata.

Pierwsze recenzje Hogwarts Legacy zwiastują naprawdę udaną produkcję

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy

Zgodnie z oczekiwaniami wielu osób Hogwarts Legacy jest chwalone przez zdecydowaną większość recenzentów na całym świecie. Produkcja w pierwszej kolejności doceniana jest za jej otwartość i swobodę w eksploracji, która dla niektórych może być ucieleśnieniem marzeń na temat gier osadzonych w uniwersum wykreowanym przez J.K. Rowling.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na uznanie zasłużył także system walki, który ma bardziej strategiczne podejście i wymaga korzystania z bardziej zaawansowanych zaklęć. Mimo tego starcia nie sprawiają ponoć wrażenia niesprawiedliwie trudnych i w miarę upływu czasu jak arsenał czarów się powiększa, to pojedynki robią się coraz ciekawsze.

Przychylność recenzentów zdobyły także niektóre rozwiązania gameplayowe, które mocno połączone są ze światem przedstawionym w grze. W recenzji opublikowanej przez portal PSU.com autor docenia fakt, że taka czynność jak np. szybka podróż odbywa się przy pomocy znanego w świecie czarodziejów proszku do teleportacji.

Dla wielu oczekujących ważnym zagadnieniem jest oczywiście kwestia odwzorowania Hogwartu i w tej materii recenzenci zgodni są co do tego, że klimat został oddany niemal bezbłędnie. Szkoła zdaje się tętnić życiem, być pełna sekretów, czekających na odkrycie, ale często także niebezpieczeństw, na które trzeba będzie uważać.

Przykładowe recenzje Hogwarts Legacy

 • PlayStation Universe – 95/100
 • IGN – 9/10
 • God is a Geek – 9/10
 • PlayStation LifeStyle – 90/10
 • Game Rant – 90/100
 • Vandal – 82/100
 • Metro GameCentral – 8/10
 • Push Square – 80/ 100
 • VGC – 80/100
 • GamesRadar+ – 3,5/5
 • TheSixthAxis – 7/10

Hogwarts Legacy mimo naprawdę bardzo dobrych ocen zebrał także kilka gorzkich słów, głównie ze względu na dość powolnie rozwijającą się fabułę. Niekiedy trafić można także na głosy, mówiące, że historia opowiadana w grze jest zbyt mocno naciągana, a okoliczności, w których gracze trafiają do Hogwartu, są po prostu absurdalne.

Przeczytaj też: Jaki monitor do 500 zł kupić

Co ciekawe recenzenci nie wskazywali większych problemów technicznych, co pozwala sugerować, że w pod tym względem gra wolna będzie od problemów.

W momencie pisania tego newsa Hogwarts Legacy w serwisie Metacritic osiągnął ocenę 86 punktów, na portalu Opencritic zaś pozycja ta osiągnęła rezultat na poziomie 85 „oczek” i jest polecany aż przez 92% krytyków.

Oznacza to, że Avalanche Software dowiozło naprawdę bardzo dobrą produkcję, która spełniła oczekiwania wielu krytyków na całym świecie. Teraz pozostaje pytanie, czy entuzjazm recenzentów podzielą gracze? Tego dowiemy się już w najbliższych dniach, od jutra bowiem dostęp do gry zyskają osoby, które zdecydowały się zakupić Hogwarts Legacy Deluxe Edition na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.