Hogwarts Legacy daje radę utrzymać poziom na PS4? Okazuje się, że tak, choć gra wczytuje się znacznie dłużej

Hogwarts Legacy PS4

Posiadacze konsol starszej generacji mają dziś niemały powód do zadowolenia, bo po wielu miesiącach oczekiwania Hogwarts Legacy debiutuje na konsolach PS4 i Xbox One. Po dotychczasowych doniesieniach informujących m.in. o opóźnieniu premiery wiele osób obawiało się początkowego stanu wersji na starsze sprzęty. Okazuje się jednak, że nie ma powodów do obaw, bo gra na PS4 prezentuje się naprawdę dobrze, choć widać, że poprzednia generacja swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą…

Hogwarts Legacy w wersji na PS4 i PS4 Pro działa naprawdę bardzo dobrze

Hogwarts Legacy — analiza wersji na PS4, PS4 Pro i PS5

Analiza udostępniona przez kanał ElAnalistaDeBits dobitnie pokazuje, że Hogwarts Legacy na PS4 i PS4 Pro prezentuje się nadwyraz dobrze, działając odpowiednio w rozdzielczościach 1600x900p i 1920x1080p. Jednocześnie produkcja na obu wersjach sprzętu poprzedniej generacji od Sony działa w stabilnych 30 FPS-ach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w obu przypadkach licznik kl./s jest odblokowany, a więc w zależności od sytuacji na ekranie liczba ta może dobijać nawet do 50 FPS na PS4 i 60 na PS4 Pro.

Porównanie wersji Hogwarts Legacy ma starsze i nowe generacje dobitnie pokazuje też spory przeskok jaki zaszedł między konsolami. Zasięg rysowania w wydaniu na PS5 jest naturalnie większy i jednocześnie bardziej szczegółowy, choć w przypadku edycji na PS4 nadal możemy mówić o co najmniej przyzwoitym poziomie.

Różnice między generacjami najbardziej widoczne są jednak podczas ekranów wczytywania. Te potrafią wyświetlać się na ekranie aż do ośmiu razy dłużej niż w wydaniu na PS5. Oczywiście jest to wina dysków HDD zaimplementowanych w konsolach PS4.

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy

Wiele osób w kontekście Hogwarts Legacy najbardziej obawiało się, że gra na PS4 nie będzie sobie dobrze radzić z doczytywaniem „w locie” nowych lokacji, przez co eksploracja Hogwartu i okolic będzie niezwykle uciążliwa. Okazuje się jednak, że Avalanche Software stanęło na wysokości zadania, bo na analizie widać dokładnie, że przejścia z lokacji do lokacji następują w miarę płynnie.

Przeczytaj też: Mikrofon do nagrywania — najlepsze modele

Wygląda więc na to, że twórcy Hogwarts Legacy włożyli w port na poprzednią generację sporo serca i wysiłku, ale efekt jest jak najbardziej tego wart. Gra — jak na standardy PS4 — działa znakomicie i nie najgorzej się prezentuje. Pozostaje więc jedynie pogratulować twórcom, bo naprawdę stanęli na wysokości zadania.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.