Hogwarts Legacy z rewelacyjną sprzedażą! Powstanie więcej gier w uniwersum Harry’ego Pottera

Hogwarts Legacy

Niecały rok temu w ręce graczy trafiło Hogwarts Legacy. Produkcja szybko stała się niezwykle popularna i przyciągnęła przed ekrany masę zainteresowanych uniwersum Harry’ego Pottera. Teraz szef Warner Bros. chwali się wynikami sprzedażowymi i wspomina o planach na przyszłość marki.

Hogwarts Legacy sprzedało się w liczbie 22 milionów kopii

Zwiastun Hogwarts Legacy

W ostatniej rozmowie z serwisem Variety szef Warner Bros. Interactive Entertainment, David Haddad, wspomniał o rewelacyjnych wynikach sprzedaży Hogwarts Legacy. Jak się okazuje, gra sprzedała się w liczbie 22 milionów kopii, z czego 2 miliony zostały oddane w ręce graczy w grudniu 2023. Rezultat obejmuje okres od lutego do końca ubiegłego roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ponadto miłośnicy świata magii i czarodziejstwa spędzili w grze aż 707 milionów godzin, uwarzyli 819 milionów mikstur i zebrali 1,3 miliarda roślin. Według słów Haddada gracze chętnie wracali do tytułu, aby spróbować swoich sił w barwach innego Domu Hogwartu. Szef Warner Bros. wspomniał jednak także o przyszłości marki.

Jak podaje Haddad, Hogwarts Legacy jest najlepiej sprzedającą się grą w 2023 roku na świecie. W związku z tym trwają już prace nad „szeregiem innych rzeczy”, które pozwolą fanom w głęboki sposób „stać się częścią tego świata, historii i postaci”. Rozwijane są kolejne produkcje, które uzupełnią „Potterverse” – mowa między o Harry Potter: Quidditch Champions, ale także o niezapowiedzianych tytułach.

Nie mamy żadnych konkretnych ogłoszeń na temat tego, jak i kiedy [Quidditch Champions] pojawi się na rynku, ale pracujemy nad tym, aby zaprojektować ją w sposób, który zachwyci fanów.

David Haddad

Zobacz też: Gry podobne do Far Cry

Miłośnikom świata Harry’ego Pottera pozostaje zatem oczekiwać cierpliwie na oficjalne komunikaty w sprawie nowych projektów. Na zakończenie przypominamy, że Hogwarts Legacy zadebiutowało 10 lutego 2023 roku. Gra jest dostępna na PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S.

Źródło: Variety

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.