Hogwarts Legacy ma szansę zniszczyć Call of Duty, Red Dead Redemption i GTA! Tegoroczny hit w drodze na listę bestellerów

Hogwarts Legacy Call of Duty GTA 5

Hogwarts Legacy okazał się prawdziwym hitem 2023 roku i widać to było nie tylko po liczbie graczy, ale też ogólnym zainteresowaniu tym tytułem. Pewnym powrotem fenomenu okazało się wydanie tej gry na Nintendo Switch. Biorąc pod uwagę ciągłe zainteresowanie tą pozycją, ma ona szansę w tym roku pobić pod względem sprzedaży serie Call of Duty oraz GTA.

Hogwarts Legacy mocnym kandydatem do tytułu bestsellera 2023 roku w USA

Na ten moment Hogwarts Legacy jest najlepiej sprzedającą się grą na amerykańskim rynku, zostawiając w tyle serie Call of Duty oraz gry od Rockstara. Oczywiście Call of Duty Modern Warfare 3 nadal ma szansę przegonić najnowszy tytuł od Avalanche Software, jednak jeśli się to nie uda, tak przygoda w Szkole Magii i Czarodziejstwa stanie się prawdziwym bestsellerem 2023 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W przypadku, gdyby Hogwarts Legacy utrzymało fotel lidera, to byłaby pierwszą od 15 lat produkcją, która nie jest oparta o IP Call of Duty lub tworzona byłaby przez Rockstar Games. Ostatni taki przypadek miał miejsce w 2008 roku, kiedy takim bestsellerem okazało się Wii Play.

W tym miejscu warto przypomnieć, że według raportów Warner Bros. tytuł od Avalanche Software zarobił już ponad 1 miliard dolarów, sprzedając przy tym ponad 15 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie.

Przeczytaj też: Gry podobne do Cyberpunk 2077

Niektórych ciekawić może fakt, że nadal szansę na wygraną ma Call of Duty Modern Warfare 3. Tytuł ten pomimo słabych recenzji sprzedaje się wyjątkowo dobrze i najwidoczniej cieszy spore grono graczy na całym świecie. Czy wystarczy to, aby pokonać Hogwarts Legacy? Tego dowiemy się już niebawem.

Źródło: Twitter: Mat Piscatella

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.