Wiedźmin 3 kontra Hogwarts Legacy na Nintendo Switch. Która gra oferuje lepszą oprawę graficzną?

Wiedźmin 3 Hogwarts Legacy

Zarówno rodzimy Wiedźmin 3: Dziki Gon, jak i Hogwarts Legacy nie były grami projektowanymi z myślą o przenośnej konsoli Nintendo. W obu przypadkach autorzy musieli w znacznym stopniu obniżyć jakość oprawy graficznej, aby zapewnić przyzwoitą płynność rozgrywki. Bezpośrednie porównanie pokazuje, że kilkuletni port przygód Geralta nie ma się czego wstydzić.

Graficzne porównanie Wiedźmina 3 i Hogwarts Legacy na Nintendo Switch

Wiedźmin 3 i Hogwarts Legacy – porównanie graficzne na Nintendo Switch

Jedną z najmocniejszych stron Wiedźmina 3 na Nintendo Switch jest liczba szczegółów otoczenia. Eksplorując leśne ścieżki czy polany bez trudu dostrzeżemy liczne kępy trawy i duże skupiska krzewów, co stwarza bardziej naturalny wygląd. Pochwalić trzeba także jakość oświetlenia oraz fizykę wody. W przypadku Hogwarts Legacy te elementy zostały ograniczone do absolutnego minimum.

Przechadzając się ulicami Hogsmeade, można dojść do wniosku, iż czarodziejska wioska została opuszczona przez większość mieszkańców. Różnica jest szczególnie widoczna w nocy, gdy spotkanie spacerującego NPC graniczy z cudem, czego nie można powiedzieć o Novigradzie.

Niestety, przez niską rozdzielczość trudno cieszyć się szczegółowym otoczeniem w Wiedźminie 3. W porównaniu do Hogwarts Legacy obraz jest zdecydowanie bardziej rozmyty, a płynność w niektórych momentach pozostawia wiele do życzenia.

Przeczytaj także: Najlepsze gry podobne do Cyberpunka 2077

Należy pamiętać, że Hogwarts Legacy na Switchu zadebiutowało zaledwie trzy dni temu, a więc twórcy mogą poprawić jakość oprawy graficznej w przyszłych aktualizacjach. Na liście priorytetów powinna znaleźć się przede wszystkim liczba elementów otoczenia oraz fizyka wody.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.