Homeworld 3 już dostępny! Gra trafiła na PC

Homeworld 3

Od wczoraj fani strategii mogą świętować. Po latach można było bowiem ogłosić powrót serii Homeworld. Jej trzecia odsłona trafiła już na komputery.

Homeworld 3 już dostępny na PC

Zwiastun Homeworld 3

Fani serii Homeworld długo czekali na jej powrót. Akcja debiutującej wczoraj trzeciej części serii dzieje się 100 lat po jej poprzedniczce. Historia wyłania nowego protagonistę, który przejmuje dowództwo nad flotą, aby rozwikłać zagadkę zniknięcia Karana S’Jeta.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Gra wyróżnia tryb kampanii dla jednego gracza oraz rozgrywkę wieloosobową w trybie kooperacji do czterech graczy. Rozgrywka polega natomiast na wykonywaniu kolejnych misji.

Co warte wspomnienia, to nie koniec rozwoju gry. Twórcy planują ją rozwijać aż do 2025 roku. Do tego czasu gracze dostaną w swoje ręce zarówno płatne dodatki, jak i darmową zawartość. Będą się one skupiać na nowych statkach, mapach oraz nowych zadaniach.

Przypomnijmy, że druga odsłona serii pojawiła się ponad 20 lat temu, bo w 2003 roku. W 2016 roku fani mogli cieszyć się jeszcze z prequela o podtytule Desert of Kharak, rok wcześniej seria doczekała się również wydania zremasterowanej kolekcji pierwszej i drugiej części. Za jej powstanie odpowiadało studio Gearbox Software, a wydawcą był Ubisoft.

Źródło: Gamingbolt

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2267 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.