Horizon Forbidden West Burning Shores nie dla Rosjan. Sony wycofuje sprzedaż DLC w tym kraju

Horizon Forbidden West Burning Shores

Zgodnie z zapowiedziami w najbliższą środę 19 kwietnia 2023 roku do sprzedaży trafi fabularny fabularne DLC do Horizon Forbidden West zatytułowane Burning Shores. W ramach tej ekspansji gracze będą mogli odwiedzić zrujnowane Los Angeles i przetestować nowe możliwości Alloy. Okazuje się jednak, że nie wszyscy będą mieli taką możliwość, bo Sony zdecydowało się na drastyczny krok wobec rosyjskich graczy.

Sony wycofuje Horizon Forbidden West Burning Shores z rosyjskiego PlayStation Store

Horizon: Forbidden West Burning Shores
Horizon Forbidden West Burning Shores

Według informacji której pojawiają się m.in. w serwisie Reddit Sony zdecydowało się usunąć kartę produktu Horizon Forbidden West Burning Shores w rosyjskiej wersji PlayStation Store. Jednocześnie japońska korporacja zdecydowała się anulować przedpremierowe zamówienia i zwrócić wydane przez rosyjskich graczy pieniądze.

Decyzja ta nie powinna być zaskoczeniem, zwłaszcza że od końca lutego 2022 roku wiele firm zajmujących się tworzeniem i dystrybucją gier, postanowiło wycofać się, lub przynajmniej ograniczyć swoją działalność na terenie Rosji.

Przeczytaj też: Lekki laptop — najlepsze modele

Niestety, działanie wprowadzone przez Sony nie jest do końca skuteczne, bo ja donosi jeden z użytkowników Reddita, zawsze można skorzystać z opcji założenia nowego konta, którego lokalizacja ustawiona byłaby np. na Polskę lub jakikolwiek inny kraj nieobjęty sankcjami. Wówczas wystarczy skorzystać z karty przedpłaconej, aby uzyskać dostęp do niemal każdej pożądanej gry.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.