Słabe zainteresowanie Horizon Forbidden West Complete Edition na PC. Sony nie ma powodów do zadowolenia

Horizon Forbidden West

Wczoraj na pecetach debiutowała kolejna gra od PlayStation Studios — Horizon Forbidden West Complete Edition. Tytuł ten był przez Sony dosyć mocno promowany, co mogło wskazywać, że przedsiębiorstwo liczy na wysokie zainteresowanie. Rzeczywistość okazała się jednak dosyć brutalna i gra raczej nie zawojuje platformy od Valve.

Horizon Forbidden West Complete Edition na PC na razie nie porywa graczy na Steam

Horizon Forbidden West Complete Edition steam DB
Statystyki Horizon Forbidden West Complete Edition na SteamDB

Według danych ze SteamDB Horizon Forbidden West Complete Edition nie udało się przyciągnąć do siebie zbyt szerokiej publiki. Gra w ciągu 24 godzin od premiery przyciągnęła do siebie niewiele ponad 25 tysięcy graczy jednocześnie, co plasuje ją pomiędzy Days Gone, a Spider-Man Miles Morales.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na tle pozostałych produkcji wygląda to już bardzo, ale to bardzo blado, zwłaszcza że Horizon Zero Dawn na PC w szczytowym momencie zebrał 56,6 tysięcy graczy, czyli ponad dwukrotnie więcej. Tym dalej tej produkcji do God of War z 2018 roku czy Helldivers 2, którego peak wynosi grubo ponad 450 tysięcy.

Powodów tak miernych wyników może być kilka, ale przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że debiut portu gry z PlayStation 5 na PC miał miejsce w okresie, kiedy na rynek trafiły m.in. Dragon’s Dogma 2 czy Rise of the Ronin. Dla produktu, który pewnej grupie odbiorców jest już dobrze znany, nie jest to najlepszy czas, bo uwaga sporej grupy odbiorców i tak skupi się na nowościach.

Horizon Forbidden West
Horizon Forbidden West Complete Edition

Pewnym pocieszeniem są pozytywne recenzje, które oscylują w granicach 92%. Idealnie nie jest i ekipa odpowiedzialna za portowanie ma jeszcze trochę pracy z niektórymi elementami, jednak gra działa w płynnie i wolna jest od bardziej rażących błędów (choć tutaj wszystko może się jeszcze okazać).

Premiera Horizon Forbidden West Complete Edition na PC może być dla Sony pewną nauczką na przyszłość, aby lepiej dobierać daty premiery swoich portów. Możliwe jednak, że przygody Alloy zyskają jeszcze na popularności, zwłaszcza że dzisiejsza premiera Dragon’s Dogma 2 odbywa się w atmosferze niemałego skandalu.

Źródło: SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.