Horizon Forbidden West otrzyma fabularny dodatek? Guerrilla Games może szykować niespodziankę na TGA 2022

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West powalczy na gali The Game Awards 2022 o tytuł „Gry roku”. Niewykluczone jednak, że deweloperzy ze studia Guerrilla Games zaznaczą swoją obecność na wspomnianym wydarzeniu również w nieco inny sposób. Zdaniem branżowych insiderów twórcy szykują się bowiem do zapowiedzi fabularnego dodatku zatytułowanego „Burning Shores”, który ma rozszerzyć historię Aloy.

Twórcy Horizon Forbidden West mają rzekomo wkrótce zapowiedzieć rozszerzenie Burning Shores

pic.twitter.com/VwbkSl4A7D

— The Snitch (@insider_wtf) December 6, 2022

pic.twitter.com/VwbkSl4A7D

— The Snitch (@insider_wtf) December 6, 2022

Informator posługujący się pseudonimem „The Snitch” opublikował na portalu społecznościowym fragment mapy Stanów Zjednoczonych, na którym widoczne są trzy miasta – San Francisco, Las Vegas i Los Angeles. Pomiędzy wymienionymi miastami umieszczony został natomiast Focus, czyli specjalne urządzenie, z którego korzysta główna bohaterka Horizon Forbidden West.

Gracze są przekonani, że grafika, którą opublikował „The Snitch”, wskazuje miejsce akcji fabularnego rozszerzenia dla najnowszej produkcji studia Guerrilla Games. Sytuację postanowił skomentować także Tom Henderson – znany branżowy insider i dziennikarz – który na łamach portalu Insider Gaming potwierdził przypuszczenia fanów.

Henderson zauważa, że nazwa „Burning Shores” kilkukrotnie pojawia się w Horizon Forbidden West, a obecnie użytkownicy, którzy docierają do południowego krańca mapy, otrzymują komunikat, który każe im zawrócić. Według insidera to właśnie w tym miejscu ma rozgrywać się akcja nadchodzącego rozszerzenia.

Dziennikarz informuje również, że dodatek „Burning Shores” do gry Horizon Forbidden West ma zadebiutować w kwietniu 2023 roku, a zapowiedź DLC odbędzie się w najbliższej przyszłości. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że studio Guerrilla Games zaprezentuje graczom rozszerzenie właśnie podczas gali The Game Awards 2022.

Zobacz też: Najlepsze laptopy gamingowe do 5000 zł

Zarówno Sony, jak i deweloperzy ze studia Guerrilla Games nie odnieśli się jednak do powyższych doniesień. Miłośnikom przygód Aloy, którzy czekają na informacje o fabularnym dodatku do Horizon Forbidden West, nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i uważnie śledzić galę The Game Awards 2022, na której być może twórcy zapowiedzą wspomniane rozszerzenie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!