Pad od Xboxa 360 w bardziej współczesnym wydaniu? Hyperkin zaprezentowało swoją licencjonowaną replikę

Kontroler Xenon Hyperkin

Faktem jest, że każdy ma swoje własne preferencje względem kontrolerów do gier; jedni preferują oryginalne pady od konsol PlayStation lub Xbox, drudzy zaś wolą stawiać na te produkowane przez zewnętrzne firmy. Wśród wielu użytkowników szczególne miejsce zajmuje pad o Xboxa 360, który swego czasu był niesamowicie popularny nawet wśród pecetowych graczy. Firma Hyperkin mając tego świadomość, przygotowała swoją replikę tego kontrolera i warto się mu bliżej przyjrzeć.

Firma Hyperkin przygotowała nową wersję kontrolera do Xboxa 360 nazwaną Xenon

Prezentacja kontrolera Xenon wzorowanego na padzie do Xboxa 360

Hyperkin — producent akcesoriów gamingowych — ogłosił wczoraj, że pracuje nad Xenonem, czyli nową wersją pada do Xboxa 360. Będzie to oficjalna licencjonowana kopia kontrolera wydanego w 2005 roku, który wśród użytkowników popularnej „trzysta sześćdziesiątki” zyskał spore grono zwolenników. Naturalnie sprzęt ten będzie wyposażony w bardziej współczesne funkcje takie jak przycisk udostępniania, czy wejście słuchawkowe 3,5 mm. Zmian doczekają się także klawisze kontrolne, bo podstawowe „Start” i „Back” zamieniono na „Menu” i „Viev”. Martwić może jedynie sposób podłączenia kontrolera do peceta lub konsoli; zrobić to będzie można jedynie za pomocą kabla USB-C.

Przeczytaj też: Kody do GTA 4

Na ten moment producent nie podał żadnych informacji na temat premiery ani ceny sprzętu. Pewne jest jedynie to, że kontroler będzie kompatybilny z PC, Xboxami One oraz Xboxami Series X|S i dostępny będzie w czterech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym, różowym i czerwonym. Jeśli jednak znajdą się tacy, którzy preferują nowocześniejsze rozwiązania, to warto zerknąć na ostatnie promocje na pady do Xboxów Series X|S oraz kontrolery DualSense dedykowane konsolom PlayStation.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!