Francuski oddział IGN przeprasza twórców Stellar Blade. Chodzi o słowa dotyczące głównej bohaterki gry

Stellar Blade

Jakiś czas temu w sieci było głośno o artykule IGN France, który dotyczył wrażeń z rozgrywki z nadchodzącego na PS5 Stellar Blade. Autor owego wpisu stwierdził między innymi, że aparycja głównej bohaterki gry została stworzona przez kogoś, kto nigdy w życiu nie widział kobiety. Ostatecznie artykuł został zedytowany, a niedawno temu IGN France wystosowało przeprosiny skierowane do studia Shift Up.

IGN France przeprosiło studio Shift Up za słowa dotyczące Stellar Blade

IGN France wystosowało stosowne przeprosiny do twórców Stellar Blade. W ich treści można przeczytać, że pierwotny artykuł na stronie zawierał ofensywny język, który nie powinie się tam nigdy znaleźć. Do tego redakcja przeprasza wszystkich deweloperów, którzy zostali personalnie dotknięci owym wpisem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oryginalny tekst dotyczący Stellar Blade zawierał komentarze, które były nie na miejscu. Podczas gdy nigdy nie mieliśmy intencji obrazić żadnego pracownika studia Shift Up, oraz jego pracy, to zdajemy sobie sprawę, że fragment tekstu był nieodpowiedni i żałujemy tego, że się tam pojawił.

Przeprosiny od IGN France skierowane do studia Shift Up

Dodatkowo w treści przeprosin wyszczególniony został fakt, że IGN France to niezależny oddział IGN, w związku z czym redaktorzy głównego serwisu nie mają nic wspólnego z artykułami tam zamieszczonymi. Koniec końców oryginalny artykuł został poprawiony, a redakcja otwarcie przyznała się do błędu.

Źródło: Nintendo Pal

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.