IGN miało przekupić widownie, aby żywiołowo reagowała w trakcie wywiadów z m.in. Philem Spencerem

Phil Spencer

Wywiady z deweloperami lub innymi osobistościami w branży growej, to jedno z tych wydarzeń podczas których wielu graczy ma okazję nie tylko poznać dalsze plany firm, ale i poznać samych twórców. Nie dziwi więc, że wiele osób, mając okazję uczestniczyć w tym na żywo, jest niesamowicie podekscytowana. Nowy raport opublikowany przez redakcję mp1st.com wskazuje jednak, że w ostatnim czasie widownię trzeba było dodatkowo „zachęcać” do żywych reakcji, zwłaszcza w trakcie wywiadu przeprowadzonego przez IGN z Philem Spencerem.

IGN nagrodami miało zachęcać widownie do żywiołowych reakcji m.in. podczas wywiadu z Philem Spencerem

Kilka dni temu w ramach transmisji IGN Live gościem redakcji był sam szef MS Gaming, czyli Phil Spencer. W trakcie rozmowy poruszone zostało wiele niewygodnych i trudnych tematów, takich jak m.in. zwolnienia i zamknięcia w szeregach Xboxa, czy dalsze plany dotyczące multiplatformowości kolejnych gier. Niektórzy zwrócili uwagę, że publiczność obecna podczas tej rozmowy wiwatowała i klaskała nawet w takich momentach, co w przypadku rozmowy o zwolnieniach jest nie tyle niestosowne, ile wręcz dziwne.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na jeden z takich wpisów odpowiedział uczestnik tej transmisji, który faktycznie miał okazję być bardzo blisko sceny, na której siedział sam Spencer. Ów widz twierdzi, że organizatorzy regularnie zachęcali do żywiołowych reakcji i głośnego wiwatowania, aby podtrzymać atmosferę ekscytacji. Stwierdza on nawet, że najgłośniejsi widzowie mieli otrzymywać nagrody w postaci słuchawek.

Przypadek rozmowy ze Spencerem miał nie być jedynym i ekipa zachęcała do głośnych owacji niezależnie od tego, z kim rozmawiają. Warto więc podkreślić, że nie tyczy się to tylko i wyłącznie Phila Spencera, ale każdego rozmówcy, który brał udział w rozmowach z IGN. Wszystko to miało podtrzymywać w gorącą atmosferę w studiu, co oczywiście miało przełożyć się na jeszcze lepszy wygląd całej imprezy podczas transmisji.

Czy jest to coś nowego w mediach? Absolutnie! Pewien niesmak może jednak budzić fakt, iż nawet tak głupie praktyki były w stanie przejść do świata mediów growych.

Źródło: mp1st.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.