Pierwsze recenzje Jagged Alliance 3 zwiastują świetną grę! Kultowa strategia powraca w wielkim stylu

Jagged Alliance 3 oceny

Jagged Alliance to seria gier strategicznych, która zdobyła szerokie uznanie wśród miłośników gatunku jeszcze w latach 90. Rozgrywka opiera się na systemie turowym, a zadaniem graczy jest dowodzenie oddziałem żołnierzy. Kolejna odsłona tej kultowej serii już dzisiaj (14 lipca 2023 roku) ma swoją premierę na PC, co oznacza, że w sieci pojawiły się pierwsze recenzje Jagged Alliance 3.

Pierwsze recenzje Jagged Alliance 3 mówią o godnym następcy pierwszych odsłon kultowej serii gier strategicznych

Zwiastun Jagged Alliance 3

Redakcje branżowe podzieliły się już pierwszymi recenzjami Jagged Alliance 3. Produkcja na ten moment ma średnią ocen 81 na Metacritic, natomiast w serwisie OpenCritic – 82. Wygląda zatem na to, że mamy do czynienia z naprawdę solidnym tytułem i godnym następcą poprzednich odsłon z lat 90.

Recenzenci w większości przypadków są zgodni – Jagged Alliance 3 zaliczył triumfalny powrót i błyszczy wśród turowych gier strategicznych. Krytycy podkreślają wiele udanych aspektów gry, w tym system zarządzania zasobami, atrybuty i postępy postaci czy satysfakcjonujący system walki turowej. Pojawiły się również opinie, że Jagged Alliance 3 prowadzi serię w doskonałym kierunku.

Nie brakuje jednak głosów niezadowolenia. Recenzenci wracają uwagę na niedopracowaną sztuczną inteligencję wrogów, stereotypową narrację i mało wciągającą fabułę. Część krytyków podkreśla także, że poziom trudności może być zbyt wysoki dla mniej doświadczonych entuzjastów wirtualnej rozrywki, a interfejs gry jest dość toporny.

Przykładowe recenzje Jagged Alliance 3:

  1. IGN – 9/10
  2. Shacknews – 9/10
  3. The Games Machine – 8.9/10
  4. Wccftech – 8.5/10
  5. PC Gamer – 8.1/10
  6. God is a Geek – 8/10
  7. GamingBolt – 9/10
  8. CGMagazine – 8/10
  9. Eurogamer – 8/10
  10. Gamepressure – 7.5/10

Przeczytaj też: Najlepsze gry visual novel

Kup Jagged Alliance 3

Jak widzimy, trzecia odsłona w dużej mierze przekonała do siebie krytyków, nawet mimo pewnych niedociągnięć. Deweloperzy z Haemimont Games mają zatem powody do zadowolenia. A czy Was oceny recenzentów przekonały do zakupu gry? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.