Jedna z pierwszych gier From Software doczekała się całkowitej przebudowy! Wszystko za sprawą Unreal Engine 5

King's Field 2 Remade

O ile aktualnie From Software kojarzone jest wyłącznie przez pryzmat marki Dark Souls, Elden Ringa, Sekiro, Bloodborne i okazjonalnie Armored Core, tak historia tego studia sięga znacznie, znacznie dalej. Studio to zaczynało swoje gamingowe wojaże od serii King’s Field. Teraz dzięki zawziętości jednego z fanów zyskaliśmy okazję zobaczyć, jak druga część tego IP radzi sobie na znacznie współcześniejszym silniku.

King’s Field 2 Remade, czyli jedna z pierwszych gier From Software na Unreal Engine 5

King’s Field 2 Remade

Niezależny twórca Rotmill Dev udostępnił demonstracyjne wydanie King’s Field 2 od From Software. Jest to projekt, który w zasadzie przenosi całą grę na silnik Unreal Engine 5 z całym jej dobrodziejstwem. Oczywiście ten fanowski remake nie podmienia tekstur, a jedynie podnosi część rozdzielczość niektórych, zachowując przy tym oryginalne mechaniki i założenia stworzone przez ekipę z FS jeszcze w latach 90. XX wieku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W ramach udostępnionego demo dostępna jest tylko pierwsza lokacja podstawowej wersji gry, ale także bronie, magię, szereg przeciwników oraz szereg interaktywnych elementów otoczenia.

Niektóre elementy zdają się być jeszcze niedopracowane i trącą amatorszczyzną, jednak warto pamiętać, że mówimy tutaj o projekcie zainicjowanym i tworzonym sukcesywnie przez jedną osobę. W tej sytuacji wszelkie niedociągnięcia są zrozumiałe, zwłaszcza że jest też wersja demonstracyjna.

Aby sprawdzić ten projekt, należy pobrać go ze strony, która dostępna jest pod tym adresem. Zamierzacie sprawdzić King’s Field 2 Remade? Może jednak takie projekty to nie jest „Wasza bajka”?

Źródło: YouTube: Rotmill Dev

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.