Nie żyje John Gibson. Uznany deweloper m.in. serii MotorStorm zmarł w wieku 76 lat

John Gibson

Branża gier pełna jest person, które w XX wieku swoją działalnością położyły solidne podwaliny pod dzisiejszy kształt gier wideo. Bez wątpienia taką postacią jest John Gibson, którego można bez wątpienia zaliczyć do grona pionierów całego rynku interaktywnej rozgrywki. Niestety, dzisiaj dotarła do nas smutna informacja, że mężczyzna zmarł, dożywszy 76 lat.

Nie żyje John Gibson — deweloper odpowiedzialny był za powstanie takich gier jak Microcosm czy serii MotorStorm

Przez blisko cztery dekady swojej działalności Gibson brał czynny udział w powstawaniu wielu kultowych marek. Swoją przygodę rozpoczął w 1983 roku od stworzenia produkcji Molar Maul na ZX Spectrum, którą miał napisać od podstaw w zaledwie cztery tygodnie.

W 1984 roku wraz z grupą innych deweloperów założył Denton Designs, a potem dołączył do studia Psygnosis, gdzie odegrał ważną rolę w procesie tworzenia gry Microcosm. Tam pozostał do roku 1998, a następnie przeniósł się do Evolution Studios, które zostało zakupione przez Sony w 2007 roku.

Pod skrzydłami producenta PlayStation brał udział w tworzeniu od podstaw popularnej serii gier wyścigowych MotorStorm oraz produkcji DriveClub wydanej na sprzęt Japończyków w 2014 roku.

Przeczytaj też: Gry podobne do Until Dawn

John Gibson zmarł dokładnie 23 lipca 2023 roku, a przyczyna zgonu nie została podana do oficjalnej wiadomości. Wielu przedstawicieli branży growej, a także mediów — a szczególnie tych zajmujących się produkcjami retro — oddaje hołd weteranowi branży, wspominając jego dorobek.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.