Joker na Unreal Engine 5 zapiera dech w piersiach! Projekt gry z otwartym światem szokuje graczy

Joker Unreal Engine 5

Możliwości oferowane przez dzisiejsze silniki graficzne potrafią wprowadzać w niemały szok, zwłaszcza ze względu na oferowane przez siebie możliwości wizualne. Nie dziwi więc, że co jakiś czas otrzymujemy coraz to ciekawsze materiały, które przenoszą w realia gier wideo kolejne filmy. Tak też stało się z Jokerem, który doczekał się własnej wersji na Unreal Engine 5.

Joker na Unreal Engine 5 prezentuje się fenomenalnie

Ekipa z TeaserPlay zaprezentowała jakiś czas temu niesamowicie wygalające wideo, które przedstawia efekty prac związanych z przeniesieniem filmu Joker (2019) na realia gry wideo stworzonej przy pomocy Unreal Engine 5. Efekty są zdumiewające i nie da się ukryć, że w tym aspekcie twórcy przygotowali coś, co wygląda niezwykle realistycznie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przeszło minutowe wideo pokazuje wiele kultowych scen, które zostały zawarte w filmie, a które zostały odwzorowane z wielką pieczołowitością. Na uwagę zasługuje przede wszystkim autentyczny sposób poruszania się Jokera, który grany był Joaquina Phoenixa. Wszystko to dodatkowo okraszone jest świetnie zaprojektowanym oświetleniem, które dodaje temu projektowi jeszcze większej głębi.

Nie jest to pierwszy tego rodzaju projekt, który przygotował zespół TeaserPlay. Wcześniej dostarczali oni jeszcze szereg innych, równie ciekawych teaserów, z czego wymienić można m.in. bardziej realistyczną wersję kultowej gry mobilnej Subway Surfers. Wszystkie inne ich projekty dostępne są pod tym adresem.

Patrząc na tak wyglądającą produkcję, aż można żałować, że jest to tylko praca czystko koncepcyjna, która nie ma szans stać się pełnoprawną grą. Jeśli jednak jakieś studio podjęłoby się prac nad grą o Jokerze, to naprawdę musieliby się nieźle natrudzić, by zaoferować poziom chociaż zbliżony do tego zaprezentowanego powyżej.

Źródło: YouTube: Teaser Play

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.