Jurassic Park Survival z pierwszymi szczegółami! Walka o przetrwanie na wyspie opanowanej przez dinozaury

Jurassic Park Survival

Gracze, którzy są fanami dinozaurów, otrzymali pod koniec 2023 roku miłą niespodziankę w postaci zwiastuna gry Jurassic Park: Survival, zaprezentowanego na gali The Game Awards. Wideo rozbudziło emocje śród entuzjastów tych prehistorycznych stworzeń, którzy czekali na to, aż twórcy podzielą się nowymi informacjami na temat produkcji. Dzięki raportowi serwisu IGN wszyscy zainteresowani mogą poznać nowe szczegóły dotyczące tego tytułu.

Twórcy Jurassic Park: Survival dzielą się pierwszymi informacjami na temat produkcji

Jurassic Park: Survival — zwiastun

Choć dinozaury w popkulturze zadomowiły się już ponad 30 lat temu za sprawą ekranizacji powieści Park Jurajski w reżyserii Stevena Spielberga, to ich reprezentacja w grach wideo jest dość niewielka w porównaniu do ich popularności. Oprócz takich produkcji jak Turok Dino Crisis czy w ostatnich Jurassic World Evolution trudno szukać tytułów, które stały się kultowe i odniosły większy sukces.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nadzieję na zmianę tego trendu przyniosła zapowiedź Jurassic Park: Survival w zeszłorocznej gali The Game Awards 2023. Zwiastun, którego nikt się nie spodziewał, wywołał bardzo entuzjastyczną reakcję wśród graczy, jednak sam zwiastun nie zaprezentowałem zbyt wielu fragmentów rozgrywki.

Na konkretne informacje na temat Jurassic Park: Survival fani musieli poczekać ponad pół roku. Serwis IGN właśnie ogłosił ekskluzywny raport o grze, a informacje o niej udostępnili im twórcy z Saber Interactive.

Akcja gry będzie miała miejsce dzień po wydarzeniach z filmu z 1993 roku. Bohaterką będzie Maya Joshi, naukowiec InGen, która została pozostawiona na feralnej wyspie. Zadaniem graczy będzie nie tylko ucieczka z Isla Nublar, lecz przede wszystkim przetrwanie w świecie opanowanym przez prehistoryczne stworzenia.

W trakcie rozgrywki zwiedzimy nie tylko miejsca dobrze znane ze srebrnego ekranu, lecz też zupełnie nowe, które w duchu oryginału stworzyli deweloperzy. Nowe będą nie tylko lokacje, ale też dinozaury, których wcześniej nie mieliśmy okazji zobaczyć w filmie.

Jurassic Park: Survival, jak sama nazwa wskazuje, główny akcent rozgrywki postawi właśnie na przetrwanie na niegościnnej Isla Nublar. Jako iż teren wyspy ma być zróżnicowany, to gracze wielokrotnie będą zmuszeni do dokładnego planowania swoich podróży, w szczególności, że protagonistka jest zwykłym człowiekiem bez bojowego przeszkolenia, co sprawia, że każde spotkanie z dinozaurem będzie dla niej śmiertelnym zagrożeniem.

To, co zapewne zasmuci fanów, to informacja, którą potwierdził zarówno producent jak i wydawca, że Jurassic Park: Survival nie zadebiutuje w 2024 roku. Twórcy nie podają też na razie żadnej przybliżonej daty premiery.

Jurassic Park: Survival będzie dostępny na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Dajcie znać w komentarzach, czy czekacie na ten tytuł.

Źródło: Insider Gaming, IGN

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.