Microsoft obniża ceny kart rozszerzeń do Xboxów Series X|S! Więcej miejsca na konsoli za mniej pieniędzy

Karty rozszerzeń SSD Xbox Series X|S

Posiadaczy Xboxów Series X|S cały czas irytuje fakt, że nie mogą skorzystać ze standardowych dysków SSD, aby zwiększyć ilość dostępnego miejsca na swoich konsolach. Zamiast tego trzeba korzystać ze specjalnych kart rozszerzeń, które potrafią swoje kosztować. Najwyraźniej Microsoft zdaje sobie z tego sprawę, bo właśnie poinformował o obniżce ich cen.

Microsoft obniża ceny Seagate Storage Expansion Card do Xboxów Series X|S

Think of all the new games you’ll be able to download and play now 👀

The @Seagate Storage Expansion Card is now available starting at a lower price: https://t.co/qjgbTRuMeB pic.twitter.com/RovCaXADmd

— Xbox (@Xbox) May 5, 2023

Think of all the new games you’ll be able to download and play now 👀

The @Seagate Storage Expansion Card is now available starting at a lower price: https://t.co/qjgbTRuMeB pic.twitter.com/RovCaXADmd

— Xbox (@Xbox) May 5, 2023

Póki co ceny zaktualizowano na anglojęzycznej wersji Xbox Store. Bez owijania w bawełnę, po dzisiejszej obniżce prezentują się one następująco:

  • 512 GB – 89,99 USD (ok. 374 zł)
  • 1 TB – 149,99 USD (ok. 624 zł)
  • 2 TB – 279,99 USD (ok. 1165 zł)

Niestety nie wiemy jeszcze, jaki będzie koszt kart w przypadku polskiego rynku. Z pewnością pozostaną one droższe niż zwykłe dyski SSD, ale graczy ucieszy zapewne jakiekolwiek obniżenie ich ceny.

Zobacz też: Ranking słuchawek gamingowych

Myślicie, że decyzja Microsoftu nakłoni większą liczbę graczy do zakupu kart rozszerzeń do Xboxów Series X|S? Dajcie nam znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.