Kingmakers – średniowieczni rycerze, karabiny i pick-upy. Twórcy opublikowali pierwszy zwiastun

Kingmakers

Jak wyglądałyby średniowieczne pola bitew, gdyby jedna ze stron dysponowała zaawansowaną bronią palną? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć studio Redemption Road Games. Ich nadchodzący tytuł – Kingmakers – przenosi graczy kilkaset lat wstecz, nie ograniczając przy tym dostępnego arsenału do mieczy i łuków.

Kingmakers – nietypowy sandbox z elementami strategii

Zapowiedź Kingmakers

Fabuła Kingmakers nie jest szczególnie skomplikowana. Przy pomocy wehikułu czasu gracze cofają się o 500 lat, lądując w Anglii z epoki późnego średniowiecza. Głównym celem jest zmiana przebiegu istotnych wydarzeń historycznych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Twórcy deklarują, że na polach bitew jednocześnie pojawią się tysiące jednostek. Każda z nich będzie zarządzana przez zaawansowaną sztuczną inteligencję, co w połączeniu z unikalnym systemem animacji ma znacząco wpłynąć na realizm.

Zaprezentowane fragmenty gameplayu mogą budzić skojarzenie z pierwszą odsłoną serii Spellforce. Gracze w dowolnym momencie będą mogli przełączyć się z widoku z perspektywy trzeciej osoby na widok izometryczny, służący do wydawania poleceń sojuszniczym oddziałom.

Dostępny arsenał składa się m.in. z granatników, strzelb, karabinów szturmowych oraz pancernych SUV-ów. Deweloperzy nie zapomnieli o funkcji kooperacji, pozwalającej na tworzenie maksymalnie 4-osobowych drużyn.

Kingmakers zadebiutuje na Steam w ramach wczesnego dostępu w drugiej połowie 2024 roku. Aktualnie użytkownicy platformy Valve mogą dodać tytuł do swojej listy życzeń.

Źródło: Steam

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.